۸ تکنیک سئوی داخلی

۸ تکنیک سئوی داخلی

تعداد زیادی از مردم ,در ابتدا فقط شروع به وبلاگ نویسی در سایت خود میکنند و چیزی درباره سئو نمیدانند. در واقع بهینه سازی موتور جست و جو به شما کمک میکند تاصفحات وب خود را بسازید و  از تکنیک های خاصی استفاده کنید که به شما کمک میکنند تا در صفحات نتایج جست و جو از رتبه بالایی برخوردار شوید.

سئو را میتوان به دو دسته  داخلی و خارجی تقسیم بندی کرد .سئوی داخلی به همه  فعالیت هایی گفته میشود که  شما بر روی سایت خود انجام میدهید و به شما  کمک میکنند تا از رتبه بالاتری برخوردار شوید مانند عناوین صفحه  ,لینک دهی داخلی ,متا تگ ها  و توصیفات.

سئوی خارجی سایت نیز به تمام موارد و اقداماتی گفته میشود که به صورت غیرمستقیم  در خارج از وبسایت صورت میگیرند و به شما کمک میکنندتا از رتبه بالاتری برخوردار شوید مانند شبکه های اجتماعی ,ارائه مقاله و…

SEO

8 تکنیک سئوی داخلی

بهینه سازی داخلی موتور جست و جو

۱: عناوین صفحه

عناوین صفحه  یکی از مهمترین عوامل در تعیین سئوی سایت است. هر کدام از صفحات و پست های شما نیز از عناوین خاص خود برخوردارند که کلیدواژه های اصلی در آن صفحه را نیز در بر میگیرند.

۲: توصیفات متا

بسیاری از مردم ,فراموش میکنند که از توصیفات متا برای صفحات خود استفاده کنند.این توصیفات ,مکانی هستند که کلیدواژه های مربوط به  محتوا را در بر میگیرند زیرا وقتی که این صفحه در میان فهرست ها قرار گیرد از این توصیفات در نتایج جست و جو استفاده میشود.

۳ :متا تگ ها

بر ای هر کدام از این صفحات میتوانید از مجموعه ای از کلیدواژه ها به شکل متا تگ استفاده کنید .متا تگ ها باید همه کلیدواژه های مرتبط  با  محتوای شما باشندکه قبلا نیز سرچ شده اند .

 من از پلاگین وردپرس در سایت های خود استفاده کردم که  ‘All In One SEO Pack’ نام دارد. این امر ,امکان آن را برای من فراهم میکند تا همه کلیدواژه های متا تگ ,توصیفات متا و عنوان صفحه را در انتهای هر کدام از صفحات و قبل از انتشار آنها وارد کنم.

به این ترتیب همه اطلاعات را در فرمت HTML صفحه وارد میکند و زندگی شما را آسان تر میکند.

۴:  ساختار URL

توصیه میشود که در هر کدام از صفحات شما از URLهای مناسب برای موتور جست و جو برای هر کدام از صفحات استفاده شود زیرا این امر سبب میشود که خزنده های گوگل بتوانند بهتر در این صفحات بخزند.URL ها شامل کلیدواژه های مورد نظر هستند و از عملکرد بهتری برخوردارند.

محل این کلیدواژه ها نیز از اهمیت وتاثیر بالایی برخوردارند.برای مثال عملکرد site.com/keyword بهتر از site.com/365/738/subfolder/keyword است  .

۵:  تگ های داخل متن(H1, H2, H3, H4, …)

وقتی که مقاله مینویسید باید متن خود را به قسمت های کوچکتر تبدیل کنید تامردم نیز آن را راحتتر بخوانند.تگ های H1 برای عنوان صفحه اصلی  و H2, H3 و .. نیز برای عناوین بعدی به کار برده میشوند.موتورهای جست و جو از این تگ ها برای تعیین قسمت های مهمتر استفاده میکنند.

۷:تراکم کلیدواژه ها

استفاده از کلیدواژه های مرتبط در تمام  متن شما از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا به موتورهای جست و جو کمک میکنند نشان دهند که محتوای شما در مورد چیست  .

۷:سئوی تصاویر

استفاده از عکس در  محتوا  به جذابتر کردن متن شما  کمک میکند و شما هم میتوانید از این عکس ها برای ارتقاء سئوی سایت استفاده  کنید.همه صفحات آپلود شده شما دارای عنوان هستند بنابراین همانند عناوین صفحه با آنها رفتار کنید.استفاده از کلیدواژه های مرتبط  به  مردم  کمک میکند تا وقتی صفحات گوگل را جست و جو میکنند سایت شما  را پیدا کنند.

۸ :لینک دهی داخلی

استفاده ار لینک ها در صفحات سایت شما ,یک روش بسیار مناسب برای ارتقاء رتبه سایت شما و استفاده مناسب و درست از آن است.

منبع : onlineincometeacher.com

مقالات مرتبط :۵ ابزار بهینه سازی سایت

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *