۸ اشتباه رایج در سئو

۸ اشتباه رایج در سئو

موتورهای جستجو به شما کمک می کنند تا خوانندگان و بازدیدکنندگان و مخاطبان جدیدی را برای محتوای خود پیدا کنید اما در واقع این خود شما هستید که دلیل اصلی موتور جستجو برای حفظ مطالبتان در موقعیت های برتر در صفحه نتایج جستجو هستید .

در واقع موتورهای جستجو میخواهند محتوای شما  را به تمام  دنیا نشان دهند اما اگر اشتباهی مرتکب شوید که تجربه کاربر و دستورالعمل های موتور جستجو را تحت تاثیر قرار دهد این امر باعث میشود تا نتیجه معکوسی را  به دست آورید  .بنابراین باید از بروز مشکلات زیر اجتناب ورزید :

8 اشتباه ساده و رایج در زمینه سئو

8 اشتباه ساده و رایج در زمینه سئو

۱:کوتاه بودن محتوا

گوگل از محتوای بلند استقبال میکند زیرا به این شیوه اطلاعات کافی در اختیار جستجوکنندگان قرار میگیرد و نیازهای آنها را برطرف میکند.

۲:عدم استفاده از تصاویر و  عناصر طراحی

سایت های مدرن یا جدید نسبت به سایت های قدیمی از عملکرد بهتری برخوردارند.اگر محتوا یکسان باشد اما در یک متن از تصویر استفاده  شود و در متن دیگر از تصویر استفاده نشود گوگل بیشتر از متنی که حاوی تصویر است استقبال میکند.

۳:اشتباهات املایی

خطاهای موجود در محتوا یا غلط های املایی, از نظر تخصصی به  عنوان عوامل سئو تلقی نمیشوند اما به اعتبار شما و شانس شما برای برقراری ارتباط آسیب میزنند.

۴:عدم استفاده از فاصله کافی در میان پاراگراف های متن

گستره  توجه یک خواننده ,متوسط است . به این ترتیب میتوانید از تیترهای فرعی و  تصاویر برای فاصله  انداختن در متن استفاده کنید که این امر سبب جلب توجه مجددخواننده به متن میشود.

۵:استفاده از پاراگراف های طولانی در متن

استفاده از پاراگراف های طولانی ,روش خبلی خوبی است  که باعث فراری شدن مخاطبان شما از صفحات سایت شما میشود.هر چقدر که  پاراگراف های شما کوتاه تر باشند بهتر میتوانید مخاطبان خود را حفظ نمایید .

۶:عدم استفاده از بک لینک ها

خوانندگان به دنبال محتوای بسیار جذاب هستند. اگر محتوای شما صرفا شامل صحبت کردن شما به صورت متکلم  وحده باشد و به محتوای فراهم شده  توسط دیگزان لینک ندهد این امر باعث میشود تا برای خوانندگان از جذابیت چندانی برخوردار نباشد.

۷:عدم ارتقای محتوا

۸:عدم بهینه سازی متا و CTAs

منبع:marketingprofs.com

مقالات مرتبط:۱۰ ویژگی برتر کارشناس سئو

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *