1234

۵ نکته برای ساخت بک لینک های باکیفیت

۵ نکته برای ساخت بک لینک های باکیفیت

تعرف بک لینکهای باکیفیت :

قبل از هر چیزی منظور از بک لینک باکیفیت چیست ؟

گوگل برای بررسی کیفیت بک لینکها از چند عامل  استفاده کرده است که عبارتند از :

سن دامین :قبل ازهر چیزی باید به این نکته توجه داشته باشید که تفاوت زیادی میان یک دامین یک ساله و یک دامین شش ماهه وجودندارد .به هر حال سایت های قدیمی که ازمالکیت منسجمی نیز برخورداربوده اند از قابلیت اعتمادپذیری بالاتری برخورداند واین عوامل نیز تاثیر بیشتری را بر اهمیت لینک ها بر جای میگذارد .

5 نکته برای ساخت بک لینک های باکیفیت

اعتبارلینک :سن دامین ,ارتباط کلیدواژه و سایرعوامل , تاثیر زیادی را براعتبار لینک بر جای میگذارند.اعتبار لینک نیز به همان اندازه به اهمیت بک لینک شما ضافه میکند که گوگل میتواند.برای بررسی میزان اعتبار از Ahrefs  استفاده کنید.

الگوهای لینک طبیعی : موتورهای جست و جو از تکنیک های کلاه سیاه سئو نیزآگاه شده اند.بنابراین سایت هایی که ازکیفیت بالایی برخوردار نیستند توانسته اند اسپم راتوسعه دهند.

به هر حال این روزها گوگل و سایر موتورهای جست و جو توجه  شما را به این نکته جلب کرده اند که باید از الگوهای لینک طبیعی استفاده کنید .این الگوهای طبیعی ,دامنه وسیعی از سایت هارا در برمیگرند.

۱ : پروفایل بک لینک  کنونی را بررسی کنید

مدتی اززمان خود را صرف بررسی پروفایل بک لینک خود کنید. Ahrefs که قبلا به آن اشاره کردیم  یک ابزار استاندارد است که مجموعه ای ازاطلاعات را فراهم میکند اما ابزارهای دیگری نیز در این بین وجود دارد که به ارتقاء پروفایل لینک شما کمک میکنند مانند Majestic, Moz, Small SEO Tools

۲ :  فهرستی از پست ها و کلیدواژه های برتر را تهیه کنید

شما باید دلیلی برای وبسایت داشته باشید تا به پستهای شما لینک بدهد. ازوبسایت کنونی خود استفاده کنید و فهرستی از مطالب خواندنی خود را تهیه کنید و البته باید در این فهرست از کلیدواژه هایی که ازبالاترین ترافیک جست و جو برخوردار بوده اند نیز استفاده کنید.

 ۳: یک محتوای نسبتا طولانی را به  وبسایت خوداضافه کنید

منظورما ازمحتوای طولانی , محتوایی است که بیش از ۱۰۰۰ کلمه داشته باشد و بک لینک ها را جذب کند. در یک تحقیق  ,مشخص شده است که میانگین صفحه اول جست و جوی گوگل ,۱۸۹۹ کلمه بوده است .اکنون در سایت خود به دنبال محتوای مطلوبی باشید که بتوانید آن را بسط دهید و یا به قسمت های طولانی تری تبدیل کنید.

۴ :فهرستی ازوبسایت هایی را تهیه کنید که دوست دارید به سایت شما لینک بدهند تا تلاش های خود را درزمینه guest posting آغاز کنید .

Guest posts , این امکان رابرای شما فراهم میکند تا بک لینک های طبیعی را از دامنه وسیعی از وبسایت ها به سایت خوداضافه کنید .به این منظور یک وضوع را به یک وبمستر تحویل دهید و درصورت تمایل وب مستر,آن را تحویل دهید.

به این ترتیب وب مسترنیز به سایت شما لینک میدهد.البته این امر نیز به زمان نیاز دارد.

۵ : از بهترین محتوای خود در وبسایت ها استفاده کنید :

یک استراتژی دیگر برای به دست آوردن بک لینک ها این است که لیست مورد نظر خود را به همراه محتوای پیوست شده برای وب مسترها ارسال کنید.اگراین محتوا به اندازه کافی ازاهمیت برخوردار باشد آنها نیز باید این درخواست شمارا مجددا مورد بررسی قرار دهند. به این ترتیب عبارت هایی را در مورد کلیدواژه های موردنظر برای آنها فراهم کنید تابه سایت شما لینک بدهند.

منبع :entrepreneur.com

مقالات مرتبط : روش های لینک سازی

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *