۵ اشتباه رایج در مورد سئو

۵ اشتباه رایج در مورد سئو

با رشد بازاریابی دیجیتال ,از میزان اهمیت بهینه سازی موتور جست و جو برای برخی ها کاسته شده است.چرا باید وقتی که رسانه های اجتماعی و محتوا و تبلیغات را در اختیار دارید باید زمان خود را صرف کلیدواژه ها و برچسب ها و لینک ها کنید.ولی با این وجود هنوز هم سئو برای عملکرد کلی سایت در هنگام جست و جو از اهمیت برخوردار است.

 اگر به قدرت بهینه سازی داخلی و خارجی توجه کنید میتوانید سایت خود را وارد مرحله بعدی کنید و ترافیک را افزایش ذهید.

معمولا در بازاریابی,۵ اشتباه رایج در مورد سئو وجود دارد که باید از آنها اجتناب ورزید :

۱ : اجتناب از نمایه گذاری سایت در htaccess

اگر مدت زیادی با سئو سر و کار داشته اید حتما htaccess  را نیز میشناسید. در واقع این یک سایت ساختاری است که  برای ارائه برخی از دستورالعمل های خاص ارائه  شده است  که امکان دسترسی یا مسدود کردن دسترسی به دستورالعمل های مستند سایت را فراهم میکند.

در اینجا نمیتوان میزان اهمیت فایل htaccess را تعیین کرد  . در واقع اگر شما از نحوه مدیریت ان آگاه باشید میتوانید :

یک نقشه دقیق را برای سایت تهیه کنید

URLهای دقیقی را تولید کنید

زمان بارگیری را اصلاح کنید

به عبارت دیگر ,htaccess به عنوان یک ابزار برای نمایه گذاری سایت و حتی دریافت SERP های بالاتر تلقی میشود .به هر حال لازم است که این فایل به درستی نصب شود و کوچکترین اشتباهی نیز منجر به اخذ نتایج  نادرستی میشود.بنابراین میتوانید به  صورت زیر ,سایت را از نمایه گذاری ,مسدود کنید :

RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^Google.* [OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^.*Bing.*
RewriteRule ^/dir/.*$ – [F]

اگر این خطوط کد را در سایت خود مشاهده کردید روبات های جست و جو کننده نیز آن را نمایه نمیکنند.از توسعه دهنده بخواید کد راحذف کند و یا خودتان آن  را انجام دهید.

۲: ممانعت از نمایه گذاری موتورهای جست و جو در CMS

پلاگین های سئو در پلتفرم های CMS مانند وردپرس,Joomla, و Drupal میتوانند تلاش های ما را به خطر بیندازند. در واقع اینها ویژگی های داخلی هستند که این امکان را برای کاربران فراهم میکنند تا در وبسایت,نخزند. تنها کاری که باید انجام بدهید این است که به سراغ Settings → Reading → Discourage بروید و موتورهای جست و جو را از نمایه گذاری سایت باز دارید.

۳ : باز کردن فایل روبات های txt را برای خزنده ها

این بدترین مورد ممکن است.هیچ وقت فایل روبات های txt را برای خزنده ها باز نگذارید زیرا این امر سبب بروز مشکلات جدی امنیتی میشود و حتی امکان دارد تمام سایت خود را از دست بدهید.

اگر یک مبتدی هستیدمطمئن شوید که زمان کافی را برای یادگیری تنظیمات و مدریریت فایل های robots.txt سپری کرده اید.اگر قسمت ذکر شده را چک کردید و این علائم را مشاده کردید :

User-Agent: *
Allow: /

این امر بدان معناست که روبات های جست و جو میتوانند در تمام صفحات سایت شما بخزند و به آنها دسترسی داشته باشند.صفحات فردی مشتریان خود را محافظت شده و بسته نگه دارید.

۴: اضافه نکردن برچسب nofollow  به لینک های خروجی

لینکها هنوز هم یک عامل بسیار مهم برای رده بندی سایت هستند.متاسفانه ممکن است تماما بر بک لینک ها متمرکز شوند و فراموش کنند که سایتشان ,لینک ها را برای سایت های دیگر تامین میکند.

در اینجا میتوانید از یک استراتزی کاملا ساده استفاده کنید:

با استفاده از اسکنر سایت ,سایت خود را اسکن کنید

از طریق آدرس,لینک ها را دسته بندی کنید

یک فایل اکسل با لینک های خارجی درست کنید

تمام لینک ها را چک کنید و  از برچسب nofollow  در هر جا که لازم بود استفاده کنید

۵:چک نکردن اعتبار کد

وبسایت شما شامل یک کد است و هر چه قدر که این کد,بهتر باشد سایت شما نیز به SERP های بهتری دست پیدا خواهد کرد.دلیل این امر نیز آن است که کدهای دقیق و کامل,این امکان را برای خزنده ها فراهم میکنند تا سایت شما را به شیوه موثرتری اسکن و نمایه گذاری کنند بدون آنکه یک صفحه را جا بگذارند.

بنابراین هر زمانی که ارتقاء یک پروزه به شما واگذار شد ابتدا کد را چک کنید.لازم نیست که حتما یک توسعه دهنده باشید کافی است URL سایت خود را کپی کرده و در کادر آدرس در  The W3C Markup Validation Service وارد کنید.سپس از یک توسعه دهنده بخواهید که اشتباهات را اصلاح کند.

البته گوگل,وبسایت ها را  برای داشتن HTML and CSS غیر معتبر ,پنالتی نمیکند اما به هر حال لازم است از یک ابزار معتبر برای سنجش این مورداستفاده کنید.

منبع :searchenginejournal

مقالات مرتبط :چند نکته در مورد سئو در سال ۲۰۱۷

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *