۵پنالتی گوگل و نحوه نجات از آنها

۵پنالتی گوگل و نحوه نجات از آنها

گوگل ,تیمی  متشکل از مهندسان جست و جو دارد که  وظیفه آنها بررسی وبسایت ها و درصورت لزوم  ,تعیین پنالتی است .وقتی که  گوگل  , پنگوئن را راه  اندازی کرد سایت هایی که  درشبکه  وجود دارند نیز رده بندی میشوند.

 Manual Action Penalty بدان  معناست که سایت شما با مشکلی مواجه شده  است و این وظیفه  شما است  که تلاش کنید تا این مشکل , رفع شود.

 Manual Actions  ,رایج ترین  نوع پنالتی گوگل هستند و اگر شما مشمول این پنالتی  شوید پیامی را در کنسول جست و جو مشاهده  خواهید کرد :

image22

5پنالتی گوگل و نحوه نجات از آنها

همین حالا میتوانید به Search Console  مراجعه کنید و این موضوع را چک کنید. کافی است به Search Traffic > Manual Actions مراجعه  کنید و ببینید  که آیا پیام  زیر را مشادهده میکنید یا خیر

image20

5پنالتی گوگل و نحوه نجات از آنها

 اگر گوگل ,سایت شما را با یک manual action ,پنالتی کرده باشد پیامی را مشادهده خواهید کرد که پنالتی را توصیف میکند . به این ترتیب ممکن است سایت شما مشمول Site-wide Match (پنالتی تمام  سایت  ) و  یا Partial Match (پنالتی برخی از صفحات خاص ) شود  .

۵ مورد از پنالتی هایی که  معمولا شما مشاهده میکنید عبارتند از :

۱:لینک های غیرطبیعی

دو نوع  پنالتی برای لینک  های غیر طبیعی  وجود دارد که  عبارتنداز :

۱٫لینک  های غیر طبیعی از سایت شما : یعنی شما میزبان این دسته  از لینک ها هستید.

۲٫لینک  های غیر طیعی بهسایت شما :منظور , لینک  های نامناسبی است که به سایت شما اشاره میکنند .

به این ترتیب  باید : لینک  ها را از سایت  خود حذف کنید

image18

5پنالتی گوگل و نحوه نجات از آنها

لینک  هایی  که  به سایت  شما اشاره میکنند را حذف کنید

image21

5پنالتی گوگل و نحوه نجات از آنها

۲:اسپم های تولید شده توسط کاربر

اگر شما مشمول این پنالتی  شدید این بدان  معنا نیست  که شما  یک اسپمر هستید بلکه  این امر در مورد کاربران سایت  شما  صدق میکند..  به این ترتیب این وظیفه  شما است تا این  محتوا  که  مردم  برای  شما  پست کره اند را حذف کنید .

image27

5پنالتی گوگل و نحوه نجات از آنها

 این پنالتی از آن دسته از پنالتی ها محسوب میشود که ممکن است بارها و  بارها  با آن مواجه شو ید بنابراین  ما برای کمک به انها  با ید  موارد  زیر را مدنظر قرار دهیم  :

 از CAPTCHA در  سایت های آنها  استفاده کنید

image28

5پنالتی گوگل و نحوه نجات از آنها

همه لینک  ها را  به “nofollow”  تغییر دهید.

به کاربران  اجازه دهید تا اسپم  ها را گزارش کنند.

تغییر نظریا ت را مد نظر قرار دهید  .

image04

5پنالتی گوگل و نحوه نجات از آنها

۳ :سایت های هک شده

ممکن است برخی از کاربران با وجود آنکه ازدستورالعمل های ذکرشده پیروی میکنند ولی بازهم درنهایت با پنالتی manual action  مواجه  شوند به این دلیل که سایت  آنها هک  شده  است .

سایت های هک شده ,خطری  برای شما و کاربران  سایت  شما هستند بنابراین  گوگل باید از شما بخواهد که  آنها را پاک کنید .  به این منظور ,سایت خود  را قرنطینه  کنید  .اولین اقدامی که دراین مرحله باید انجام دهید این است  که  سایت خود را افلاین کنید و  به دو  شیوه  میتوانید به این هدف ,دست پیدا کنید که یکی ازآنها توقف  سرور وب و  یا  تنظیم کد پاسخگویی ۵۰۳ است.

نوع هک  را تعیین کنید :  مرحله بعدی ,تعیین  نوع هک است  .

untitledqw

5پنالتی گوگل و نحوه نجات از آنها

نقطه آسیب پذیری را حذف کنید

قبل ازآنکه تغییراتی که هکرها در سایت  شما  ایجاد کرده اند را اصلاح کنید لازم است  متوجه  شوید که آنها از چه روشی  به سایت شما دسترسی پیدا کرده اند .این امرممکن است بنا به دلایل متعددی رخ داده باشد مانند ویروسی شدن کامپیوتر ,پسوردهای نامناسب,نرم افزاهای تاریخ  گذشته ,عملیات رمزگذاری نامناسب .

هک  را از میان  بردارید

۴ :تغییر مسیر زیرکانه و یا پنهانی

 در این  گونه موارد ممکن است شما  قسمتی از محتوا را به گوگل نشان دهید اما آن را به بازدیدکنندگان  سایت  نشان  ندهید  در این گونه  موارد :

image31-760x538

5پنالتی گوگل و نحوه نجات از آنها

 از  Fetch as Google. استفاده کنید و مشخص کنید که مشکل چیست . این ابزاربه شما نشان میدهد که گوگل چگونه  سایت  شما را میبیند.

با استفاده ازبرنامه ای به نام Screaming Frog نیز میتوانید تغییر جهت ها را  بررسی کنید .گزارش آنها دارای ستونی  به نام  “Redirect URI” است و  شما  با کمک  آن میتوانید  هدف هر URL  را مورد تجزیه  و تحلیل  قرار دهید .

دکمه ها,تبلیغات  و  پلاگین های نامناسب و  فریبنده  را چک کنید

۵:کم بودن محتوا

منظوراز  محتوای ضعیف عبارتست از :

گرفتن  محتوا از سایت  های دیگر  و انتشار مجدد آنها  در سایت خودتان

image23-760x423

5پنالتی گوگل و نحوه نجات از آنها

محتوای  ضعیف با لینک  های مرتبط : اگر یک  سایت مرتبط دارید  و  تنها  با هدف میزبانی لینک  های مرتبط , محتوا را منتشر کنید ممکن است مشمول پنالتی محتوای ضعیف واقع  شوید.

استفاده از محتوای تکراری در سایت : استفاده از صفحات  خیلی  شبیه  به هم در وبسایت شما  نیزممکن است باعث شود مشمول این نوع پنالتی  شوید .

محتوای تولید  شده  به صورت  اتوماتیکی :  گوگل , این  محتوا را  ضعیف میداند .  به این ترتیبب  شما  باید آن  را حذف کنید  یا  بروزرسانی کرده  و  از محتوای  بهتری  استفاده  کند یا  آن  را از فهرست جست و  جو, حذف کنید و  یا درخواستی را در مورد بررسی مجددارسال  کنید .

منبع : searchenginejournal.com

مقالات  مرتبط : ۹ نکته درباره بهینه سازی خزنده ها برای سئو

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *