چگونه سایت را سئو کنیم؟

چگونه سایت را سئو کنیم ؟

هر چه قدر که ساختار سایت شما برای سئو بهتر باشد از یک رتبه بهتر در موتورهای جستجو برخوردار خواهید شد. هر سایت دارای یک ساختار مخصوص خود است.این ساختار ممکن است کاملا سازماندهی شده, باشد و  یا اینکه  مجموعه ای از صفحات به صورت غیر منسجم در کنار هم جمع شده باشند. اگر در مورد ساختار سایت دقت کنید میتوانید سایتی را درست کنید که در جستجوها از رتبه بسیار خوبی برخوردار شود.

چرا ساختار سایت از اهمیت برخوردار است ؟

من طی سالهای طولانی با هزاران کاربر کار کرده ام ساختار سایت برای عملکرد سئو نیز از اهمیت بالایی برخوردار است .از طرف دیگر ,تعداد اندکی از وبمسترها و مالکان سایت ها میدانند که ساختار سایت تا چه اندازه میتواند سبب ارتقاء سئو شود

ساختار مناسب برای سایت ,یک تجربه بزرگ و مطلوب را برای کاربر به همراه دارد

همانطور که میدانید هر چه قدر که یک سایت برای کاربران از جذابیت بیشتری برخوردار باشد برای موتورهای جستجو نیز از جذابیت بیشتری برخوردار خواهد شد.الگوریتم گوگل نیز از اطلاعات عوامل جستجوکننده ها برای رده بندی سایت استفاده میکنند.اگر سایت شما از یک CTR  ضعیف برخوردار باشد در SERPs نیز عملکرد مطلوبی را از خودبه جای نمیگذارد.

images

چگونه سایت را سئو کنیم؟

اگر ساختار سایت مناسب باشد سایت لینک های مناسب را در اختیار سایت شما قرار میدهد

سایت لینک ها  ,فرمتی در SERPs هستند که صفحه اصلی سایت را به همراه چند لینک داخلی نشان میدهند

ساختار بهتر برای سایت به معنای قدرت خزندگی بهتر است

خزنده های وب مانند روبات گوگل در ساختار سایت میخزند هدف آنها نیز نمایه سازی محتوا به منظور بازگشت آن به نتایج جستجو است. هر چه  قدر که ساختار سایت شما بهتر  باشد خزنده ها نیز راحت تر و  سریع تر میتوانند به محتوای شما دست پیدا  کنند و آنها  را نمایه سازی کنند.خزنده ها نمیتوانند همه چیز را در سایت شما به صورت اتوماتیکی کشف کنند.

ساختار مناسب سایت , به منزله محور سئو  تلقی میشود و سایت را برای خرنده ها بهینه سازی می کند

به طور خلاصه سازماندهی سایت ,  راه  را برای موفقیت سئو هموار میکند. در واقع میتوان ادعا کرد که اگر ساختار سایت شما مناسب نباشد هیچ گاه در زمینه سئو نیز به موفقیت دست پیدا نمی کنید .

 شش مرحله برای ایجاد ساختار سایت

۱ :قبل از اینکه  سایت را توسعه  دهید یک  سلسله مرتب را تشکیل  دهید

حتی قبل از اینکه صفحات را در CMS ایجاد کنید ساختار سایت خود را سازماندهی کنید.شما میتوانید این فرآیند را بر روی یک وایتبورد و  یا برنامه صفحه گسترده و یا پردازشگر ورد انجام دهید .

۲ :URL را ایجاد کنید که سلسله مراتب نویگیشن شما  را دنبال کند

دومین مولفه در توسعه ساختار یک سایت ,URL است. اگر در مورد این فرآیند به صوت منطقی فکر کنید ملاحظه میکنید که چندان هم دشوار نیست .

۳ : نویگیشن  سایت را در HTML یا CSS ایجاد کنید

وقتی که نویگیشن را ایجاد کردید کدگذاری را ساده کنید .HTML و CSS روش های مطمئن تری برای رسیدن به این هدف هستند.در واقع  کدگذاری در جاوااسکریپت و Flash,  Ajax ,توانایی خرنده برای تحت پوشش قرار دادن کل سایت را محدود میکنند.

۴:  ازساختار نویگیشنی استفاده  کنید که چندان هم عمیق نباشد
۵ :سرتیتری را بسازید که  فهرست صفحات اصلی نویگیشن را ذکر کند .
۶ :ساختار لینکدهی داخلی بسازید که کامل باشد .

منبع  :blog.kissmetrics.com

مقالات مرتبط :آموزش سئو رایگان

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *