پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی در دنیا

پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی در دنیا

محبوب ترین و پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی دنیا ,با گذشت زمان تغییر کرده اند و این تغییر در زمان آینده نیز ادامه خواهد داشت.به این ترتیب هر روز شبکه های اجتماعی قدیمی از میان برداشته میشوند و برندهای جدیدی نیز ظاهر میشود. ما روزهای محبوبیت مای اسپیس  را به خاطر می آوریم و پس از آن نیز فیسبوک بر اپلیکیشن های اجتماعی موبایل تسلط  پیدا کرد.حتی بسیاری از کودکان نیز از اسنپ چت استفاده میکنند. در اینجا به ده شبکه اجتماعی برتر اشاره شده است که از محبوبیت بالایی برخوردارند :

فیسبوک :

اغلب شما میدانید که فیسبوک در راس شبکه های اجتماعی دنیا قرار دارد و از دسامبر ۲۰۱۵ نیز روزانه بیش از ۱٫۵۹میلیارد کاربر دارد .از طرفی آمار ارائه شده حاکی از آن هستند که فیسبوک مسنجر نیز پس از واتساپ در رده دوم  محبوب ترین اپلیکیشن های پیام رسانی قرار گرفته است .فیسبوک پس از آنکه نتوانست در سال ۲۰۱۳,اسنپ چت را به دست آورد در سال  ۲۰۱۴,واتساپ را به دست آورد و به عنوان یکی از سریعترین  اپلیکیشن های پیام رسانی در دنیا به حساب می آید.

توئیتر :

توئیتر به عنوان یک شبکه میکروبلاگ نویسی به حساب می آید که در زمینه انتشار خبر از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است .توئیتر نیز با گذشت زمان تغییر کرده است در حال حاضر نیز کارت توئیتر ,به اشتراک گذاری انواع محتوای چند رسانه ای را در توئیت ها ساده کرده است.

لینکداین :

لینکداین نیز یک شبکه اجتماعی برای حرفه ای ها است.تمام کسانی که میخواهند برای پیشرفت شغلی خودارتباطاتی را برقرار کنند میتوانند از این شبکه اجتماعی استفاده کنند.در اینجا پروفایل ها به گونه ای طراحی شده اند که رزرمه بسیار دقیقی را در بر میگیرد که شامل تجارب کاری,تحصیلات,گواهینامه ها و همه جوایز کاری اعطا شده است. کاربران میتوانند از طریق برقرای ارتباط با سایر حرفه ای ها , در بحث های گروهی شرکت کنند و یا آگهی های شغلی را ارسال کنند و یا برای یک کار ,درخواست دهند و یا مقالاتی را در لینکداین پلاس منتشر کنند.

گوگل پلاس :

گوگل پلاس در تابستان سال ۲۰۱۱ راه اندازی شد و به سرعت رشد کرد. در سال ۲۰۱۵ نیز برندجدید گوگل پلاس راه اندازی شد که که بر ویژگی هایی مانند Communities و Collections تاکید میکرد و اندکی به متمایز بودن این پلتفرم کمک کرد.

یوتیوب :

اغلب مردم  ,محتوای ویدیویی را در اینجا به اشتراک میکذارند و نگاه میکنند .پس ازگوگل یوتیوب ,بزرگترین موتور جست و جوی آنلاین است و هر چند تحت مالکیت گوگل قرار دارد اما به عنوان یک شبکه اجتماعی مجزا تشخیص داده شده است .یوتیوب, از ویدیو تا فیلم و موسیقی ,همه را در بر میگیرد .

یوتیوب اخیرا از گزینه جدیدی به نام YouTube Red رونمایی کرده است که تبلیغات را از ویدیوها حذف میکند.

اینستاگرام:

این یکی از اپلیکیشن های محبوب برای به اشتراک گذاری عکس در موبایل است.البته میتوان ویدیوهای کوتاه را نیز در آن به اشتراک گذاشت و در حال حاضر به یک پلتفرم برتر برای تبلیغات برندها نیز تبدیل شده است . این  اپلیکیشن در ابتدا برای پلتفرم iOS در دسترس قرار داشت و از محبوبیت بیشتری برخوردار شده است.

Vine :

Vine به عنوان اپلیکیشنی برای به اشتراک گذاری ویدیوی موبایل تلقی میشود که در اختیار توئیتر قراردارد.اگر میخواهید وقت خود را برای تماشای یک ویدیوی کامل تلف نکنید از Vine استفاده کنید.یکی از مهمترین نکاتی که در مورد این اپلیکیشن باید بدانید این است که ویدویهای آن را میتوان مستقیما در توئیتر به کار برد.

اسنپ چت:

اسنپ چت ,یک اپلیکیشن شبکه سازی اجتماعی است که پیام رسانی فوری را تسریع میکند و بر موبایل متکی است.این اپلیکیشن از سرعت بسیار بالایی برخوردار است.شما میتوانید یک ویدیوی کوتاه یا یک عکس را به عنوان یک پیام ارسال کنید و چند دقیقه پس از مشاهده توسط آنها نیز ناپدید میشود.

 منبع : lifewire.com

مقالات مرتبط :چگونه مخاطبین شبکه های اجتماعی را مشتاق کنیم

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *