google-brain-ai-rankbrain1-ss-1920-800x450

نحوه عملکرد الگوریتم های جست و جو در گوگل

نحوه عملکرد الگوریتم های جست و جو در گوگل

یکی از  بزرگترین  مفاهیمی  که این روزها در مورد گوگل و تکنولوژی های برتردنیا مطرح  شده  است ماشین  یادگیری است .گوگل از این ماشین  به همراه  RankBrain برای جست  و جو  به  شیوه  دیگر استفاده  کرده  است  .ما این  سوال را از  Gary Illyes پرسیدیم  که چگونه  گوگل از ماشین  بادیگری در جست و جو ها استفاده میکند .

او در  پاسخ به این سوال گفت : گوگل  عمدتا از آن برای  با  بالا آمدن سیگنا ل  های جدید و  یا مجموعه ای ازسیگنا ها استفاده  میکند.بنابراین ممکن است به دو  یا چند سیگنال مستثنی از ماشین  یادگیری نگاه کند و  به بررسی  این  موضوع  بپردازد که  آیا اضافه  کردن ماشین  یادیگری به  آنها میتواند  به  ارتقاءکیفیت و یا رنکینگ  جست و جو کمک  کند.

او در ادامه سخنانش افزود RankBrain نیز همان  جایی است  که با کمک  آن ,رنکینگ  را بر  اساس  سیگنال های قدیمی تعیین  میکنیم و در واقع  روشی دیگر برای استفاده  آنها از  ماشین  یادگیری  است و  در نهایت  توضیح  داد که RankBrain چگونه  کار  میکند و اینکه Penguinواقعا از  ماشین  یادگیری  استفاده نمیکند .

نحوه عملکرد آلگوریتم های جست و جو در گوگل

Danny Sullivan میگوید این روزها بسیاری ازمردم از دانستن این موضوع خوشحال میشوند که ماشین  یادیگری را میتوان در موارد  بسیار زیادی مورد استفاده  قرار داد .

ماشین  یادگیری چیست و  چه  کارهایی  را میتوان  با  کمک  آن انجام  داد؟

در واقع از این  ترفند  در الگوریتم های اصلی استفاده  نمیشود بنابراین  باعث اخراج  شدن کارمندان نمیشود  .این ماشین ها ,تمام آلگوریتم  ها  را در اختیارنمیگیرد و شما  هنوز هم از آلگوریتم  استفاده میکنید .هنوز هم افرادی وجود دارند که  تلاش میکنند تا بهترین  روش ها را برای  پردازش  سیگنال ها  پیدا کنند و  بعد ,ماشین یادگیری ,چه نقشی را در این  بین ایفا میکند؟

آنها معمولا برای بالا آمدن  سیگنال های  جدید و  یا مجموعه ای از سیگنال ها مورد استفاده  قرار میگیرند .باید به این  نکته نیز  اشاره  کنم  که این  فقط یک  نمونه  تصادفی بوده است و  در این مورد اطمینان  نداریم  که آیا این  یک مثال  واقعی است  یا خیر .

 اما سوالی  که  من در اینجا میخواهم  به آن پاسخ  دهم این  است که  آیا  ترکیب  PageRank با Panda  به صورت  مکرر صورت میگیرد یا  خیر.

اگر ترکیب این  سه روش , منجر به  ارتقاء رنکینگ  شود ما به راحتی میتوانیم از یادگیری  ماشینی استفاده کنیم  و  بعدا یک  سیگنال  ترکیبی  را  ایجاد کنیم . برای مثال RankBrain  را در نظر بگیرید که  بر اساس سیگنا ل های قدیمی, رتبه بندی میکند.  به این ترتیب  از سیگنال  های متعدد برای بالا  آمدن  یک مضرب جدید برای نتایجی استفاده  میکند  که  توسط آلگوریتم  اصلی, رتبه  بندی شده اند .

در واقع  مطمئن باشید  که ما  پس از استفاده از آن  در جست و  جوها  به  بهترین  نتایج  احتمالی دست  پیدا  خواهیم کردو در  واقع  نوعی رتبه بندی مجدد را انجام میدهد .دنی سلیوان میگوید  وقتی که  من  برای اولین بار از RankBrain استفاده  کردم  تصورم  این  بود که  میتوان از  آن برای جست و  جوهای بلندمدت  و ایجاد تناسب میان آنها و پاسخ  های کوتاه  مدت استفاده کنم .

گوگل در  واقع  به رنکینگ  آن اعتماد دارد  و  در واقع  RankBrain به  گوگل  کمک  میکند تا درک  کند که این  جست و  جوهای  بلندمدت  با جست و جوهای کوتاه  مدت  تناسب دارند و  اعتماد بالایی نیز  به  پاسخ  ها دارد  .

آیا ما باید  همه  این موارد را  به  عنوان RankBrain دسته  بندی کنیم  یا خیر؟ درواقع  ,RankBrain یکی  از مولفه های سیستم رنکینگ است  همانطور که  قبلا نیز گفته  بودیم  بیش از  ۲۰۰  مولفه  در این  بین  وجود  دارد  و  همه  آنها نیز ممکن است به  ماشین  یادگیری شباهت داشته  باشند  .

اما من پیش بینی نمیکنم  که در آینده  ,همه این موارد  ذکر  شده بر پایه  یادگیری ماشینی قرار گیرند و  یا آنچه  که  ما آلگوریتم  اصلی می نامیم   بر پایه ماشین  یادگیری  قرار نخواهد گرفت.دلیل اصلی این امر این  است که   اخذ تصمیم  در مورد  AI ,بسیار دشوار خواهد بود .به  ویژه زمانی که  شما  تعداد  زیادی از لایه  های  متعدد را در یک  شبکه  در اختیار دارید , این امر سبب میشود که ما  به  قدرت  خود برای ارتقاء  جست و  جو تکیه کنیم  .

منبع :searchengineland.com

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *