موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

موتورهای جستجو از دو کارکرد اصلی برخورداند که عبارتند از :خزیدن و ایندکس کردن و  فراهم کردن فهرستی از سایت های رده بندی شده   برای کاربران جستجو کننده .

شبکه جهانی وب را به عنوان شبکه ای از ایستگاهها در نظر بگیرید که در سیستم مترو تعبیه شده اند

download

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

هر کدام از این ایستگاهها به عنوان یک سند یا مدرک تلقی میشود و موتورهای جستجو نیز باید در داخل این شهر بخزند و تمام ایستگاههای موجود در این مسیر را پیدا کنند.

ساختار لینک شبکه  ,همه این صفحات را به هم متصل میکند

لینک ها این امکان را برای روبات های اتوماتیکی موتورهای جستجو یا خزنده ها فراهم میکنند تا به میلیاردها سند مرتبط با هم دسترسی پیدا کنند .وقتی که موتورها , این صفحات را  پیدا کردند این کد را از آنها دریافت میکنند و قسمت های انتخاب شده را در پایگاه داده ها ذخیره  سازی کنند.

 این منبع بزرگ ذخیره سازی ,مقدار زیادی از اطلاعات پردازش شده  را ذخیره میکند. به این ترتیب وقتی فردی جستجویی را  از طریق این موتورهای جستجو انجام میدهد به دنبال آن است که اطلاعات و نتایج مورد نیاز در عرض چند ثانیه ظاهر شوند زیرا در غیر این صورت , آن صفحه  را  ترک میکند.بنابراین موتورهای جستجو به شدت تلاش میکنند تا در اسرع وقت ,اطلاعات مورد نیاز را فراهم کنند.

چگونه موتورهای جستجو ,ارتباط و اعتبار را تعیین میکنند؟

 برای موتورهای جستجو ,ارتباط ,چیزی فراتر از یافتن صفحاتی با کلمات مناسب است .موتورهای جستجو در مراحل اولیه,پا را از این مرحله  فراتر نمیگذاشتند و نتایج جستجو نیز محدود بودند.  با گذشت سالیان  متعدد ,موتورهای جستجو ,موتورهای هوشمند ,روش های بهتری را برای ایجاد تناسب  نتایج با جستجو ها ارائه کردند  و امروزه نیز عوامل متعددی بر این ارتباط تاثیر میگذارد و ما نیز به این امر اشاره میکنیم .

موتورهای جستجو تصور می کنند که  هر چقدر که یک سایت یا صفحه یا سند و یا مدرک از محبوبیت بیشتری برخوردار باشد اطلاعات ارزشمند تری را در خودجای میدهد. این فرضیه از نظر رضایت کاربران از نتایج جستجو از موفقیت بیشتری برخوردار است .

ارتباط و محبوبیت ,دو عاملی هستند که به صورت دستی تعیین نمی شوند و در عوض ,موتورهای جستجو نیز از معادلات ریاضیاتی استفاده می کنند تا همه این عوامل را از هم متمایز کنند.

منبع :moz.com

مقالات مرتبط :روش کار خزنده های گوگل؟

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *