مفاهیم اساسی زبان های برنامه نویسی

برخی از مفاهیم اساسی زبان های برنامه نویسی

در ابتدای این مبحث باید بگویم که ما فرض کرده ایم که شما دانش بسیار کمی در مورد برنامه نویسی دارید.به این ترتیب انتظار داریم که این مقاله به شما کمک کند تا اولین برنامه را با استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا و بدون کمترین مشکلی بنویسید  .

بسیاری از زبان های برنامه نویسی به هم شبیه هستند و دانستن نکات مشترک موجود در بین آنها به شما کمک میکند تا در صورت لزوم به سراغ زبان برنامه نویسی مورد نیاز بروید .پنج اصل اساسی برای زبان برنامه نویسی عبارتنداز :

images

برخی از مفاهیم اساسی زبان های برنامه نویسی

۱: متغیرها

۲:ساختارهای کنترل

۳:ساختارهای داده

۴ :ترکیب

۵: ابزارها

متغیر ها :

متغیرها ,چهارچوب اصلی برنامه را تشکیل  میدهند.در برنامه نویسی کامپیوتر,متغیر,محل ذخیره سازی است و شامل مقداری اطلاعات با مقادیر مختلف  است . به زبان ساده تر ,یک متغیر ,روش ساده ای برای ذخیره برخی از انواع اطلاعات است تا بعدها از آنها استفاده کنید و میتوانیم این اطلاعات را احیا کنیم.بنابراین وقتی که یک اسم خاص را در کادر جست و جو,تایپ میکنید ,این اطلاعات در متغیری به نام  ‘yourName’ذخیره میشوند. این مفهوم به وفور در برنامه نویسی مورد استفاده قرار میگیرد و همان چیزی است که فیسبوک و توئیتر بر روی آن کار میکنند. البته متغیرها نیز انواع مختلفی دارند که در مقاله های بعد در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

انواع داده ها چه نقشی در برنامه نویسی دارند؟

این قسمت را با یک مثال ساده  آغاز میکنیم.فرض کنید که میخواهید اعداد ۲ و ۲۳ را  با هم جمع کنید.جاوا نیز به نحوه متفاوتی رفتار میکند که این امر به نوع متغیری بستگی دارد که این داده ها را ذخیره میکند.برای مثال برخی از انواع داده های جاوا عبارتند از String و Integers.اینها دو نوع داده مختلف هستندو رفتارهای مختلفی را نیز از خود نشان میدهند.

بنابراین باید به صورت خلاصه بگوییم که ابتدا متغیر را تعریف کردیم و اینکه اطلاعات در این متغیرها, ذخیره میشوند و بعدها میتوانید این اطلاعات را بازیابی کنید.این متغیر میتواند یک اسم داشته باشد و  این نام معمولا زمانی برای متغیر انتخاب میشود که نوع مطلب ذخیره شده در محتوا ,مشخص باشد .بنابراین اگر من نام شما  را در یک متغیر ذخیره کنم نام این متغیر ,  ‘yourName’ خواهد بود. از طرفی متغیرها انواع مختلفی دارند .این انواع متغیرها به شما  کمک میکنند تا انواع مطالبی که میتوان یا نمیتوان در یک متغیر ذخیره کرد را سازماندهی کنید .

در واقع انواع متغیرها به شما کمک میکنند تا انواع مختلف داده را در متغیرها ذخیره کنید.

منبع : howtoprogramwithjava.com

مقالات مرتبط : زبان محبوب برنامه نویسی در سال ۲۰۱۶

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *