قواعدی بر نتایج جستجو در گوگل

قواعدی بر نتایج جستجو در گوگل

از زمان های قبل ,الگوریتم جستجوی گوگل , به سرعت نتایج مرتبطی را ارئه گرده است و این امر برای غول جستجو  از اهمیت بالایی  برخوردار بوده است. در واقع در دنیای جستجوی داده ها ,گوگل توانسته است با استفاده از فرمول PageRank ,کمیت و کیفیت لینک ها را برای هر صفحه مورد بررسی قرار دهد.

در سال های اخیر ,جستجوی گوگل به شیوه همیشگی عمل کرده است و در هر زمان توانسته است مرتبط ترین نتایج  را پیش بینی کند.  به هر حال موتور جستجوی گوگل  بازهم رشد کرده است و مشاغل مختلف نیز توانسته اند قدرت قرار گرفتن در راس این نتایج را درک و مشاهده کنند.

قواعدی برای تسلط بر نتایج جستجو در گوکل

قواعدی برای تسلط بر نتایج جستجو در گوگل

در نتیجه, برخی از مواردی که در این بین به وقوع  پیوست گوگل ,تغییراتی را در الگوریتم خود ایجاد کرد که تحت عنوان پاندا و پنگوئن و هامینگ برد و چند نام دیگر نامگذاری شدند.

مولفه های اساسی جستجو

نکته ای که دراینجاباید به شما یادآوری کنم این است که اگر گوگل در جستجوهای خود به شما  اعتماد نکند در صفحه نتایج جستجو نیز در ابتدا قرار نمیگیرید.بنابراین اولین اصلی که باید در اینجا باید به آن دقت کنید اعتماد است .

وقتی که توجه و اعتماد گوگل  را به خود جلب کنید از رتبه بالایی در نتایج صفحه جستجو برخوردارخواهید شد.

یکی از شاخص هایی که در جلب توجه  گوگل از اهمیت برخوردار است سایت شما و محتوای نمایه گذاری شده است.

سن شاخص در واقع به تاریخی اشاره میکند که گوگل توانسته است دامین و یا صفحه  مورد نظر را کشف کند.دومین مولفه ای که در  این بین از اهمیت برخوردار است اعتبار صفحه است .

این امر بدان معناست که لینک های کیفی از محتوای با کیفیت گرفته شده اند البته محتوایی که به آن اشاره کردیم  باید از تنوع  لازم نیز  برخوردار باشد . البته  یکی دیگر از عواملی که در این بین از اهمیت برخوردار است  این است که  در این دسته  از جستجوها به دنبال لینک هایی با IP های مختلف هستند. این امر بدان معناست که نباید از منبع  مشابهی گرفته شوند.

البته محتوای زیربنایی نیز از اهمیت برخوردار است. بسیاری از مردم در مورد محتوا توجه زیادی را به کار نمیگیرند اما در واقع به عنوانیکی از عواملی تلقی میشود که در الگوریتم گوگل ,نقش مهمی را ایفا میکند.

منبع:forbes.com

مقالات مرتبط:تکنیک های برتر سئو

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *