سه روش تاثیرگذاری موبایل بر سئو

سه روش تاثیرگذاری موبایل بر سئو

در تغییراتی که اخیرا در گوگل صورت گرفته است سایتهایی که برای موبایل مناسب هستند در بالای سایتهایی قرار میگیرند که برای موبایل مناسب نیستند. البته زمانی که کاربر بر روی کوشی همراه در حال جست و جو است.این امر ممکن است از دیدگاه  منطقی ,پرمعنا باشد ولی از دیدگاه بازاری ,بسیار نامناسب است .

 اگر وبسایت شما قبلا با این واقعیت جدید سئو  تغییر پیدا نکرده است باید به اولویت بعدی شما تبدیل شود زیرا موفقیت سئو,نقش بسیار مهمی را در رشد درآمد یک برند ایفا میکند.

در دنیایی که کاربران به سرعت به اینترنت دسترسی دارند موتورهای جست و جو مانند گوگل ,وبسایت ها را از چشم انداز موبایل نگاه میکنند.بیش از ۶۰ درصد از جست و جوها از طریق موبایل صورت میگیرد وگوگل نیز تجربه کاربران در این مورد را دنبال میکند.

seo-1-600x327

سه روش تاثیرگذاری موبایل بر سئو

در این لحظه ,گوگل از یک شاخص برای جست و جو استفاده میکند و در آخرین تغییراتی که در این مورد صورت گرفته است ,شاخص جست و جوی موبایل منتشر شده  است که محتوا را در اختیار کاربران موبایل قرار میدهد, البته محتوایی که هم جدید و هم دقیق است .

گوگل با استفاده از شاخصی که بر موبایل متمرکز است تغییر عمده ای را ایجاد کرده است و محتوا را از دسکتاب استخراج نمیکند و بر روشی که سایت ها از طریق  موبایل به سئو نزدیک میشوند تاثیر گذاشته است .

۱ : جست و جوی محتوا با استفاده از دسکتاب در برابر جست و جوی محتوا با کمک موبایل

بسیاری از بازاریاب ها ,ورژن های مختصری از صفحات دسکتاب را در صفحات موبایل به کار میبرند و ازاین روش ساده برای افزایش کاربرد موبایل استفاده میکنند.

۲ : داده های سازماندهی شده

 استفاده از داده های سازماندهی شده برای بازاریاب هایی,مناسب و استاندارد است که میخواهند مطمئن شوند که موتورهای جست و جو میتوانند محتوا را درک  کنند. البته افزایش برخی از علائم  در سایت موبایل میتواند سبب کاهش زمان بارگیری صفحه شود  و این امر باعث شده است تا بسیار ی از بازاریاب ها ,در تلاش برای کاهش زمان بارگیری,بسیاری از علائم را از  ورژن های موبایل حذف کنند.

۳: ساخت سایت موبایل

بازاریاب هایی که در تلاشند تا از ورژن موبایل رونمایی کنند و آن را جایگزین ورژن دسکتاب کنند ممکن است بخواهند تغییراتی را اعمال کنند. در حال حاضر  هیچکس مطمئن نیست که این تغییرات در چه زمانی به وقوع مییوندند . اگر قصد دارید تا استراتژی سایت موبایل را بسازید مطمئن شوید که این وظیفه را به خوبی پیش میبرید  . در دنیای جدیدگوگل ,یک سایت دسکتاب که به خوبی کار کند بهتر از یک سایت موبایل ناقص برای کاربران است.

منبع :  business2community.com

مقالات مرتبط : روشی برای جلوگیری از پنالتی گوگل

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *