زبان های برنامه نویسی که باید یاد بگیرید

 زبان های برنامه نویسی که باید یاد بگیرید

زبان های برنامه نویسی , از جایگاه مهمی در دنیای برنامه نویسی برخوردارند. ده زبان برنامه نویسی که یادیگری آنها میتواند سرعت سایت شما را افزایش دهد عبارتند از :

۱٫ Java

این یک زبان برنامه نویسی مورد تقاضا و استاندارد برای نرم افزارهای تجاری ,اپلیکیشن های موبایل و بازی ها و سیستم عامل اندروید است.جاوا به گونه ای طراحی شده است که در پلتفرم های نرم افزاری متعدد کار میکند.

2015010628PurinaHacka.764b6

زبان های برنامه نویسی که باید یاد بگیرید

۲٫ C Language

این زبان برنامه نویسی برای اهداف متعدد و از دهه  ۷۰ توسعه یافته است.این زبان به عنوان قدیمی ترین زبان محسوب میشود که واحدهای سازنده را برای سایر زبان ها فراهم میکند مانند  #C,  یا جاوا و پایتون.C ,بیشتر برای اجرای سیستم عامل ها و اپلیکیشن های مرتبط مورد استفاده  قرار میگیرد.

۳٫ ++C

یک زبان برای رده های متوسط است و اساسا برای ارتقاء زبان C طراحی شده است.این زبان میتواند برای نرم افزارهای اصلی مانند Firefox, Winamp و برنامه Adobe نیز به کار رود.

۴٫ #C

این زبان توسط مایکروسافت و به عنوان قسمتی از نوآوری NET ,توسعه پیدا کرده است.در این زبان ,اصول C  و ++C  با هم تلفیق شده اند و برای اهداف متعدد و توسعه نرم افزار برای پلتفرم های ویندوز و مایکروسافت مورد استفاده قرار گرفته است.

۵٫ Objective-C

این زبان برنامه نویسی برای سیستم عامل اپل مورد استفاده قرار میگیرد و در  OS Xاپل و iOS و APIs و برای ایجاد اپلیکیشن های آیفون نیز به کار میرود.

۶٫ PHP

PHP ,رایگان است و برای وبسایت های پویا و توسعه اپلیکیشن ,طراحی شده است .میتوان این پردازشگر را به صورت مستقیم در منابع HTML به کار برد نه  فابل خارجی.PHP در بیش از ۲۰۰ میلیون سایت مورد استفاده قرار گرفته است مانند وردپرس, Digg  و فیسبوک .

۷٫ Python

پایتون ,یک زبان سطح بالا برای سایت ها و اپلیکیشن ها موبایل است و در اپلیکیشن های وب مانند اینستاگرام,پینترست و Rdio  به کار میرود و توسط گوگل ,یاهو و ناسا مورد استفاده قرار میگیرد.

۸٫ Ruby

این زبان برای توسعه سایت ها  و اپلیکیشن های موبایل مورد استفاده قرار میگیرد.طراحی این زبان و نوشتن آن,ساده است.

۹٫ JavaScript

این زبان توسط Netscape توسعه یافته است که  قسمت عمده ساختار خود را از C مشتق کرده است. این زبان در میان مرورگرهای متعدد وب مورد استفاده قرار میگیرد و برای توسعه کارکردهای تعاملی وب نیز ضروری است.

۱۰٫ SQL

این زبان دارای هدفی خاص برای مدیریت داده ها در سیستم های مدیریت دیتا بیس است و بیشترین کاربرد آن به “Query” مربوط میشود که دیتابیس های اطلاعاتی را جست و جو میکند.

منبع : mashable.com

مقالات مرتبط :۵ روش برای یادگیری سریع برنامه نویسی

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *