Go ,زبان محبوب برنامه نویسی در سال ۲۰۱۶

زبان محبوب برنامه نویسی در سال ۲۰۱۶

طیق ادعای TIOBE Index ,که به عنوان محبوب ترین منبع برای رده بندی زبان های برنامه نویسی محسوب میشود گوگل Go ,زبان برنامه نویسی سال ۲۰۱۶ است.

درحالیکه TIOBE Index ,محبوبیت نسبی زبان های برنامه نویسی را از طریق موتورهای جست و جو مورد ارزیابی قرار میدهد ,بسیاری از آنها در زندگی واقعی مورد استفاده  قرار نمیگیرند اما به عنوان یک ابزار مفید برای ترسیم مهارت هایی به حساب می آید که شما برای دنیال کردن مسیرهای تکنولوژی به آنها نیاز دارید.

e71cb100298ba915e61b6e052b42b3237b0b29b9-400x300

زبان محبوب برنامه نویسی در سال ۲۰۱۶

 TIOBE در ادامه این خبر نوشت : هر ساله  این جایزه  به زبان برنامه  نویسی تعلق میگیرد که از بالاترین میزان محبوبیت برخوردار باشد و Go نیز  در سال  ۲۰۱۶ بدون وجود رقیب جدی در این زمینه ,جایزه سال را به خود اختصاص داد.

 TIOBE همچنین اعلام کرده است در میان مشتریان پولی ,به نظر میرسد که در محیط های صنعتی بیش از سایر محیط ها از Go استقبال کرده  اند.

گوگل از سال ۲۰۰۹,جامعه توسعه زبان برنامه نویسی Go را مدیریت و رهبری کرده است تا به  توسعه دهندگان شبکه کمک کند اپلیکیشن هایی را در مقیاس و سرعت گوگل بسازند که استفاده  از آن ساده بوده و عملکرد مطلوبی را از خود نشان دهد و فقط عملکرد زیان های اخیر برنامه نویسی را دنبال نکند.زبان Go در این اواخر با رشد ۲۱۴. ۰ درصدی رتبه چهل و نهم را از آن خود کرده است.

گوگل چندی پیش زبان برنامه‏‌نویسی دارت خود را که می‌‏کوشد آن را جایگزین جاوا اسکریپت کند، به روز کرد.شاخص تیوبی نشان می‌‏دهد این زبان نیز از نظر محبوبیت و میزان استفاده در رتبه ۷۸ قرار دارد. این در حالی است که زبان‏‌هایی مثل سی، آبجکتیو سی و سی پلاس پلاس جزء چهار زبان بر‌تر هستند. زبان برنامه‌‏نویسی جاوا اسکریپت که گوگل می‌‏کوشد دارت را جایگزین آن کند، در رتبه دهم قرار دارد.

شاخص تیوبی نشان می‌‏دهد این زبان نیز از نظر محبوبیت و میزان استفاده در رتبه ۷۸ قرار دارد. این در حالی است که زبان‏‌هایی مثل سی، آبجکتیو سی و سی پلاس پلاس جزء چهار زبان بر‌تر هستند. زبان برنامه‌‏نویسی جاوا اسکریپت که گوگل می‌‏کوشد دارت را جایگزین آن کند، در رتبه دهم قرار دارد.

Go ازطرفداران زیادی در دنیای برنامه نویسی برخوردار است و یک جایگزین مناسب را برای Oracle’s Java فراهم میکند که در طول دو دهه بر دنیای برنامه نویسی کامپیوتر تسلط داشته است.

گوگل از Goبرای قدرتمند ساختن سرورهای دانلود نیز استفاده کرده است. در اگوست سال ۲۰۱۶ نیز زبان برنامه نویسی C که در سال ۱۹۷۲ کشف شده بود و هنوز هم به وفور مورد استفاده قرار میگیرد کمترین نمره  را درTIOBE Index به دست آورده  است.C سال ۲۰۱۶ را با یک نمره پایین به پایان رساند و با وجود شکل گیری C++,باز هم  میتوان علائم مربوط به محو شدن آن را مشاهده کرد .

منبع : businessinsider.nl

مقالات مرتبط :تاثیر محتوا بر سئو

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *