زبان برنامه نویسی برای مبتدیان

زبان برنامه نویسی برای مبتدیان

پست های آنلاین برای مشاغل نرم افزاری در ایالات متحده آمریکا  از سال ۲۰۰۷ تا  ۲۰۱۲ حدود ۳۱درصد رشد کرده اند و سرعت این گونه  مشاغل نیز سه برابر افزایش پیدا کرده است .مرکز آمار کاری ایالات متحده,تخمین زده است که  مشاغل مربوط به توسعه نرم افزاری از سال  ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۲ حدود ۲۲ درصد رشد خواهند کرد و میزان درآمد حاصل از آنها نیز تا ماه مه  ۲۰۱۴ حدود ۹۵۵۱۰ دلار بوده است .

اگر به دنبال یادگیری کدها هستید باید بگوییم که تعداد زبان های برنامه نویسی,قابل توجه است .شما باید چه زبانی را یاد بگیرید؟

زبان های دینامیک :

best2016

مبتدیان باید کدام زبان برنامه نویسی را یاد بگیرند؟

یادگیری این زبان ها  برای مبتدیان ساده تر است زیرا انعطاف پذیر و سرگرم کننده هستند .این زبان ها هر چند در سطوح بالایی قرار دارند اما نیازی به تلاش و صرف زمان برای یادگیری مفاهیم برنامه نویسی وجود ندارد.

JavaScript

این زبان را نباید با جاوا اشتباه بگیرید  و در واقع یک زبان مخصوص برای کاربر است که با تمام مرورگها نیز سازگار است و برای ایجاد اپلیکیشن های وب نیز مورد استفاده قرار میگیرد و این امر معمولا از طریق چهارچوب هایی مانند AngularJS,Ember.js, React  و غیره صورت میگیرد.امکان ساخت اپلیکیشن های موبایل نیز با استفاده  از این زبان وجود دارد.

Ruby

Ruby,هم امکان سرگرمی و هم کارایی را با هم فراهم میکند.از این زبان برای توسعه سایت هایی مانند Airbnb, Shopify, Bloomberg, Hulu, Slideshare, استفاده  شده است  .

Python

Python ,زبان دیگری است که برای مبتدیان توصیه شده است و  به عنوان یک زبان  مقدماتی برای دانشگاههای برتر ایالات متحده آمریکا محسوب میشود.توسعه دهندگان از Python, برای ساخت اپلیکیشن های دسکتاپ  و وب استفاده  میکنند. این زبان به ویژه برای محاسبات علمی و  تحلیل داده نیز مناسب است .

PHP

PHP ,یک  زبان مناسب برای کاربر است و برای مبتدیان نیز مناسب است و مفهوم سازی کدهای  PHP را نیز ساده میکند و یادگیری آن نیز  ساده است.فیسبوک,ویکیپدیا,یاهو و وردپرس نیز با استفاده  از PHP  ساخته شده اند .

زبان های پویا

اپلیکیشن هایی که با استفاده  از این زبان ها تولید میشوند پایدار و قابل درجه بندی هستند .موتورهای بازی و اپلیکیشن های موبایل با استفاده  از این زبان ها ساخته میشوند.

جاوا

از این زبان برای ساخت اپلیکیشن های اندرویدو دسکتاپ استفاده میشود.Hadoop نیز چهارچوبی است که بر اساس جاوا ساخته شده است  و برای ذخیره و پردازش مقداری زیادی از داده ها مورد استفاده  قرار میگیرد.

C

C نیز برای نرم افزار سیستم و برای سیستم عامل مورد استفاده قرار میگیرد.C تقریبا بر تمام زبان های برنامه نویسی تاثیر گذاشته  است و این امر به ویژه  در مورد C++ و  Objective-C صدق میکند.

C++

C++ نیز یک زبان برنامه نویسی قوی است که بر اساس C قرار دارد و برای سیستم های برنامه نویسی طراحی شده است .البته برای ساخت موتورهای بازی و  اپلیکیشن های وب و موبایل نیز مود استفاده قرار میگیرد  .

C#

C# برای استفاده در مایکروسافت و چهارچوب NETتوسعه پیدا کرده است که ابتدا در مایکروسافت ویندوز راه اندازی میشود. از این زبان برای توسعه وب,بازی, و مایکروسافت استفاده میشود.

منبع : codementor.io

مقالات مرتبط :مفاهیم اساسی زبان های برنامه نویسی

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *