ثبت سایت در موتورهای جستجو

ثبت سایت در موتورهای جستجو

ثبت سایت در موتورهای جستجو از اصلی ترین کارهای وب مسترها می باشد.ما به شدت به شما توصیه میکنیم که صفحات سایت خود را  به  صورت دستی به موتورهای جستجو تحویل دهید .

البته باید به این نکته نیز اشاره  کنیم که موتورهای جستجو هیچ تضمینی نمیدهند که صفحه شما را رده بندی کنند زیرا آن را به صورت دست تحویل داده اید . در واقع این ابزاری است که ما از آن استفاده میکنیم تا موتورهای جستجو بدانند که ما اطلاعات جدیدی را در اختیار داریم و میتوانیم آنها را به اشتراک  بگذاریم .

ما  به شما توصیه میکنیم که  صفحات سایت خود را به  صورت دستی به گوگل ,یاهو و یا بینگ تحویل دهید زیرا بارها و به وضوح نشان داده اند  که این همان چیزی است که آنها ترجیح میدهند.موتورهای جستجو ,روش دستی را به عنوان بهترین روش برای حفاظت از خودشان در برابر سطوح مختلف اسپم به کار برده اند.

download (3)

چگونه سایت خود را در موتورهای جستجو ثبت کنیم ؟

تحویل صفحات سایت شما به همه  موتورهای اصلی جستجو از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا هر چند سایت موتورهای جستجو نسبت  به گوگل از ترافیک کمتری برخوردارند اما با این وجود ,میلیون ها کاربر دارند. وقتی که نام دامین یا URL را به موتورهای جستجو تحویل میدهید  ممکن است نمایه سازی آن ,دو الی چهار هفته طول بکشد .

اگر تا چهار هفته پس از تحویل صفحات ,نمایه سازی نشده بودند هر کدام از این صفحات را مجددا تحویل دهید .

اگر در مورد نتایج  به دست آمده از رده بندی صفحات وب راضی نیستید نگاهی به رقابت خود بیندارید . اگر در مورد رده بندی صفحات سایت خود در موتورهای جستجو رضایت ندارید نگاهی به عملکرد رقبای خود بیندازید و در این مورد اطمینان حاصل کنید  که از اصول اساسی بهینه  سازی موتورهای جستجو پیروی کرده اید.شما میتوانید صفحات خود را حداکثر تا  دو بار در ماه تحویل دهید تا اینکه در صفحه نتایج اصلی موتورهای جستجو قرار گیرید  .

تحویل سایت به گوگل

تحویل URL گوگل ,بسیار سریع  و ساده  است و  در این راستا کافی است که  فقط به صفحه وب گوگل مراجعه کنید و URL را تحویل دهید .به این ترتیب باید در این کادر ,پیامی را تایپ کنید که گوگل را مطمئن کند که شما  روبات نیستید و  بر روی گزینه “add URL.”  کلیک کنید و از طریق ابزارهای وبمستر نیز میتوانید نقشه  سایت خود را به  گوگل تحویل دهید .

تحویل سایت به یاهو

از سال  ۲۰۱۰ ,جست و جوی یاهو از طریق موتور جستجوی بینگ مایکروسافت از قدرت لازم برخوردار شده  است وقتی که سایت خود را به بینگ تحویل دهید در نتایج جستجوی یاهو نیز نشان داده میشوید.

تحویل سایت به بینگ

بینگ نیز درست مانند گوگل ,امکان تحویل سایت شما را  فرهم میکند.به این ترتیب ابتدا لازم است که یک لاگین بینگ داشته باشید و به  صفحه ابزار های وبمستر مراجعه کنید .وقتی که URL صفحه خانگی خود را تایپ کردید دکمه “submit” را فشار دهید .

تحیل سایت به Ask 

Ask ,امکان ارائه نقشه سایت را فراهم نکرده است و در واقع از توانایی فعال کردن این ویژگی برخوردار نیست.ما نیز به عنوان یک راه حل ,Smart Solutions را به آن اضافه کرده ایم به این ترتیب نقشه سایت کاربران را به robots.txt اضافه میکنیم .این امر به عنوان تضمینی عمل میکند که همه موتورهای جستجو از سایت شما اطلاعاتی را در دست دارند .

منبع :smartz.com

مقالات مرتبط :چگونه سئو را یاد بگیریم؟

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *