تاثیرمحتوا و تجربه کاربر بر رتبه بندی موتور جست و جو

تاثیرمحتوا و تجربه کاربر بر رتبه بندی موتور جست و جو

تعداد عواملی که به صورت مستقیم بر موتور جست و جو تاثیر میگذارند اندک است.از جمله این موارد میتوانیم به لینک ها ,کلید واژه ها و ساختار سایت اشاره کنیم.به هر حال موتورهای جست وجو از طریق الگوهای لینک گذاری ,مقیاس های ارزیابی میزان مشارکت کاربران و یادگیری ماشینی ,کشفیات متعددی را در مورد سایت انجام میدهند.

قابلیت استفاده و تجربه کاربر نیز بر موفقیت رتبه بندی موتورهای جست و جو تاثیر میگذارند.همه این عوامل به همراه هم مزایای مستقیم و غیر قابل اندازه گیری را برای محبوبیت سایت به همراه دارند که موتورهای جست و جو نیز میتوانند آنها را به عنوان سیگنال کیفیت بالا تلقی کنند.

images

تاثیرمحتوا و تجربه کاربر بر رتبه بندی موتور جست و جو

تجربه مناسب کاربر در این زمینه به تضمین درک مثبت از سایت شما و تکرار بازدیدها کمک میکند و همه این عوامل به همراه هم به بالاتر رفتن رتبه سایت شما کمک میکنند.

کیفیت محتوای سایت

وقتی که موتور جست و جو ,صفحه نتایج را به شما تحویل میدهد میتواند میزان موفقیت رنکینگ را ارزیابی کند .به این ترتیب که میزان مشارکت شما در نتایج را ارزیابی میکند.اگر برروی لینک اول کلیک کنید سپس بلافاصله دکمه بازگشت را فشار دهید و به سراغ لینک دوم بروید این امر حاکی از آن است که از نتیجه اول راضی نبوده اید . در واقع موتورهای جست و جو به دنبال کلیک های طولانی هستندو منظور از این کلیک ها این است که کابر بر روی نتیجه ,کلیک میکند بدون آنکه مجددا به سراغ صفحه جست و جو برود و  آن را امتحان کند.

با توجه به میلیون ها جست و جو که در هر روز صورت میگیرد موتورهای جست و جو ,منبعی از داده ها را میسازند تادر مورد کیفیت نتایج قضاوت شود.

یادگیری ماشینی

گوگل در سال ۲۰۱۱,بروزرسانی پاندا را برای الگوریتم رتبه بندی خود معرفی کرد و شیوه قضاوت در مورد کیفیت وبسایت ها را تغییر داد.گوگل ابتدا از برخی ازعوامل ارزیابی کننده فردی استفاده کرده و سایت ها را رتبه بندی کرد و بعد ها نیز یادگیری ماشینی را  به آن اضافه کرد.نتیجه این امر ,تغییر جهت بیش از ۲۰ درصد از نتایج گوگل بود.

الگوهای لینک گذاری

موتورهایی که ابتدا در آن ساختار لینک ,کشف شده اند میتوانند به عنوان یک پروکسی برای قضاوت در مورد میزان محبوبیت سایت مورد استفاده قرار گیرند.البته امروزه الگوریتم هایی که برای تجزیه و تحلیل سایت به کار برده میشوند از پیشرفت های فوق العاده ای برخوردار شده اند و مطمئنا پیشرفت های بیشتری نیز در راه است.

منبع :  moz.com

مقالات مرتبط :راهنمایی های گام به گام در مورد سئو برای مبتدیان

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *