بک لینک و نقش آن در سئو

بک لینک و نقش آن در سئو

بک لینک یکی از واژه هایی است که به وفور در دنیای بهینه سازی موتورهای جستجو مورد استفاده قرار میگیرد.بسیاری از وبلاگ نویسانی که به تازگی شروع به نوشتن در این مورد کرده اند هنوز در تلاشند تا معنای این واژه را درک کنند.

بک لینک ها در واقع همان لینک هایی هستند که  به یک صفحه  وب داده میشوند در گذشته بک لینک ها  به عنوان مقیاس اصلی برای رتبه بندی صفحات وب تلقی میشدند .در واقع صفحه ای که بک لینک های بیشتری داشت در همه موتورهای اصلی جستجو نیز از رتبه بالاتری  برخوردار است که از جمله این موتورها میتوانیم به گوگل اشاره کنیم.

images

بک لینک و نقش آن در سئو

بک لینک ها  تاثیرات متعددی را بر سئو  بر جای میگذارند که در اینجا به چند مورد از آنها اشاره میکنیم :

قبل از اینکه من در مورد مزایای بک لینک ها صحبت کنم باید به این نکته دقت باشید که بسیاری از نکات مربوط به بک لینک ها در دو سال گذشته تغییر کرده است. زمانی حتی لینک هایی با کیفیت پایین نیز به رتبه بندی کلی یک سایت کمک میکردند اما از زمانی که گوگل الگوریتم پنگوئن را راه اندازی کرد کل چشم انداز موجود در مورد بک لینک ها نیز تغییر کرد.لازم است که بک لینک ها از سایت هایی با کیفیت بالا ارسال شوند . به این ترتیب هدف شما نیز باید این باشد که  لینک هایی را از سایت های مرتبط و  معتبر دریافت کنید .

چرا بک لینک برای سایت از اهمیت برخوردار است :

۱: ارتقاء رتبه بندی ارگانیک

بک لینک ها به شما  کمک میکنند تا از رتبه بهتری در رده بندی موتورهای جستجو برخوردار شوید. اگر محتوای مورد نظر شما ,لینک های ارگانیک را از سایر سایت ها دریافت کند این محتوا در موتورهای جستجو نیز  از رتبه بهتری برخوردارخواهد شد.

۲ :افزایش سرعت نمایه  گذاری

بک لینک ها به موتور جستجو کمک میکنندتا لینک های مربوط به سایت شما  را کشف کنند و به صوت موثر در سایت شما بخزند.

۳: ترافیک  مرجع

یکی از مزایای مهم بک لینک ها این است که به شما کمک میکنند تا ترافیک مرجع  را دریافت کنید. این ترافیک  ,مرجع بوده  و دارای یک بانس ریت پایین است .

 چگونه  باید شروع به دریافت بک لینک ها کنیم :

نکته مهمی که باید درباه بک لینک ها به خاطر داشته باشید این است که  تعداد بک لینک ها از اهمیت برخوردار نیست بلکه  کیفیت  آنها دارای اهمیت است. اگر از خدمات پولی برای دریافت لینک برای سایت خود استفاده میکنید توسط الگوریتم پنگوئن گوگل پنالتی میشوید.روش های مختلفی برای تولید بک لینک ها وجود دارد که عبارتند از :

۱: نوشتن مقالات با کیفیت
۲:شروع تفسیر و کامنت گذاری
۳: استفاده از  وب دایرکتوری ها

منبع  :shoutmeloud.com

مقالات مرتبط :بک لینک چیست

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *