بهینه سازی موتور جستجوی موبایل

بهینه سازی موتور جستجوی موبایل

بهینه سازی موتور جستجوی موبایل عبارتست از فرآیند طراحی یک سایت برای اینکه مشاهده آن در دستگاههای موبایل با صفحه نمایش هایی در اندازه های مختلف و پهنای باند اندک ,امکان پذیر و ساده شود.علاوه بر این دسته از قوانین سئو که برای سایت دسکتاب به کار برده میشوند لازم است تا در حین طراحی یک سایت برای دستگاههای موبایل نیز دقت بیشتری را اعمال کنیم.

سئوی موبایل چیست؟

سئوی موبایل چیست؟

 یک سایت مناسب برای موبایل  از یک طرح  پاسخگو برخوردار است که هم در دسکتاب و هم در دستگاههای موبایل ,عملکرد مطلوبی را از خود به نمایش میگذارد. این امر نه تنها تلاش های لازم برای حفظ سایت را کاهش میدهد بلکه محتوایی مناسب را برای موتورهای جستجو فراهم میکند.

محتواهایی که برای سایت های موبایل ,مناسب هستند را میتوان به راحتی بر روی دستگاه موبایل خواند بدون آنکه نیاز به زوم کردن بر روی آن باشد زیرا از یک فونت و رنگ و طرح مناسب برخوردار است.

نویگیشن از طریق سایت موبایل با وجود اندازه  کوچک صفحه نمایش نیز امکان پذیر است و لینک ها و دکمه هایی را در اختیار ما قرار میدهد که  با استفاده از انگشت به راحتی میتوان بر روی آنها مانور داد.

یک سایت مناسب موبایل دارای وزن اندکی است و مقدار کمتری از پهنای باند را به خود اختصاص میدهد و بارگیری آن بر روی شبکه های موبایل نیز به زمان کمتری نیاز دارد.

صفحه  خانگی سایت موبایل نیز نقش مهمی را در اتصال کاربران به محتوایی که به دنبال آن هستند فراهم میکند.بنابراین سایت های مناسب موبایل  ,تضمین میدهند که مهمترن لینک ها در صفحه خانگی نمایش داده میشوند و از قابلیت مشاهده نیز برخوردارند.

رتبه سایت موبایل به شدت به این موضوع بستگی دارد که این سایت تا چه اندازه برای کاربران مناسب است به این منظور :

سایت خود را برای موبایل ,بهینه سازی کنید

ساختار مناسب موبایل را انتخاب کنید

موتورهای جستجو را از وجود سایت خود مطلع کنید

 از بروز برخی از اشتباهات رایج جلوگیری کنید

 از  برخی از ابزارهای مناسب مانند Google Webmaster Tools,Mobile Emulator,Moz Local,Screaming Frog,User Agent Switcher ,Responsive Web Design Testing Tool استفاده کنید.

منبع:tutorialspoint.com

مقالات مرتبط:شش مولفه مهم بهینه سازی موبایل

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *