بهترین و ضعیف ترین شبکه های اجتماعی

بهترین و ضعیف ترین شبکه های اجتماعی

دراینجا من یک بررسی کلی را در مورد شبکه های اجتماعی انجام داده ام و آنها  را بر اساس یرخی از نکات به دو دسته شبکه های اجتماعی پرطرفدار و کم طرفدار تقسیم کرده ام.

فیسبوک

57f2b90a5124c9104aeb1a1b-800

بهترین و ضعیف ترین شبکه های اجتماعی

قطعا فیسبوک یکی از پرطرفدارترن شبکه های اجتماعی است و بسیاری از نشریات و افراد متعدد نیز به News Feed آن علاقه مند هستند و میزان به اشتراک گذاری آن در میان دوستان نیز به دلایل متعدد از جمله دلایل زیر  به شدت  افزایش پیدا کرده است:

مردم بهتر میدانند که چگونه دیگران را در کامنت پست هایشان و نحوه به اشتراک گذاری پست ها ,تگ کنند که این امر به توسعه محتوا نیز کمک میکند.

استفاده از ویدیو در متن ,سبب به اشتراک گذاری هر چه بیشتر این پلتفرم ها شده است زیرا ویدیو,یکی از پرطرفدارترین  فرمت ها است.

ظهور Weird Facebook” نیز در این بین نقش موثری را ایفا کرده است .

مسنجرها نیز به عنوان یک ابزار ارزشمند تلقی میشوند.من بسیاری از کسانی را میشناسم  که مسنجرها را  به روش های پیام رسانی قدیمی ترجیح میدهند.فیسبوک به  عنوان یک ابزار  رسمی برای برقراری ارتباط تلقی میشود اما هنوز هم نتوانسته است  بردنیای شبکه های اجتماعی به صورت کامل مسلط شود.زیرا  بسیاری از مردم مایلند تا از اسنپ چت و یا اینستاگرام نیز استفاده کنند.

اینستاگرام

اینستاگرام هنوز هم به عنوان یکی از شبکه های اجتماعی محبوب تلقی میشود. این اپلیکیشن نیز با گذشت زمان از طرفداران بیشتری برخوردار شده است . از طرفی,محتوایی که در اینستاگرام به  اشتراک گذاشته میشود از کیفیت بالاتری برخوردار است .اغلب مردم ,پست های زیادی را به اینستاگرام ارسال نمیکنند ولی با کمک  الگوریتم جدید ,این امر ,مشکلی را به وجود نمی آورد.من معتقدم  که لینک ها  باید به اینستاگرام اضافه شوند و انتشار الگوریتم جدید مانع از اسپم لینک میشود.

توئیتر

بسیاری از مردم به ندرت از توئیتر استفاده میکنند اما برخی های دیگر نیز از آن به عنوان پلتفرم اولیه برای برقراری ارتباط و به اشتراک گذاری مطالب استفاده  میکنند.به هر حال نکاتی نیز وجود دارد که مانع از رشد توئیتر میشوند مانند :

اسپم و عدم وجود فرایند ارزیابی مشخص

مشکل گزینش در مقایسه  با سایر شبکه  ها

اسنپ چت

اسنپ چت در دو سال  گذشته به شدت رشد کرده است. این اپلیکیشن نه تنها برای پست کردن و به اشتراک گذاری عکس ها بلکه برای پیام ها نیز از اهمیت برخوردار است.کاربرد اسنپ چت به شدت افزایش پیدا  کرده است .

لینکداین

Tumbler

نکته جالب و جذابی  که در مورد این اپلیکیشن وجود دارد این است که علاوه بر همه مطالبی که میتوانید پست کنید و به اشتراک بگذارید یک  اکانت شخصی دارید که میتوانید آن را با غریبه ها به اشتراک بگذارید .

Kik  

یک اپلیکیشن پیام رسانی بسبار محبوب است که از یک جمعیت جوان نیز برخوردار است .روبات هایی که در این اپلیکیشن وجود دارند به خوبی ساخته شده اند و محیط توسعه دهنده و استوری,آن را به یک اپلیکیشن مناسب برای توسعه دهندگان و کاربران تبدیل کرده است.

واتساپ

واتساپ به عنوان یک اپلیکیشن برتر در حوزه پیام رسانی محسوب میشود و به این زودی ها هم کنارنخواهد کشید .

GroupMe 

این اپلیکیشن هنوز هم به عنوان یکی از پرکاربردترین اپلیکیشن های پیام رسانی گروهی در دانشگاه ها محسوب میشود .هر چند ممکن است آی مسج ,این مسیر را  کوتاه تر کند و این  روند با گرایش هر چه بیشتر مردم به آیفون نیز تسریع میشود.

یوتیوب

اینجا تنها جایی به جز فیسبوک است که میتوانید ویدیوهای زنده را مشاهده کنید.من تصور میکنم که یوتیوب میتواند از نظر نحوه ارتباط با ایجادکنندکان آن از رشد فوق العاده ای برخوردار شود.به هر حال شمار شبکه های اجتماعی در این روزها بسیار بالا رفته است و کاربران فراوانی را در اطراف خود جمع کرده اند.

منبع : businessinsider.com

مقالات مرتبط :پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی در دنیا

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *