بهترین زبان های برنامه نویسی

بهترین زبان های برنامه نویسی

بهترین زبان های برنامه نویسی کدامند؟

تکنولوژی روز به روز در سراسر جهان از پیشرفت بیشتری برخوردار می شود . هر روزه ,گوشی ها و تبلت های جدیدی وارد بازار میشود و رقابت در حوزه تکنولوژی نیز روز به روز بیشتر میشود تا اینکه به بالاترین حد خود برسد.

به همین دلیل است که برنامه نویس ها و توسعه دهندگان وب نیز هر روز بیشتر از دیروز مورد نیاز هستند  زیرا  دانش مطلوبی را در مورد زبان های برنامه نویسی در اختیار دارند .در حال حاضر زبان های برنامه نویسی متعددی وجود دارد و  هر کدام از آنها نیز کاربردهای خاص خود را دارند.

بهترین زبان های برنامه نویسی

بهترین زبان های برنامه نویسی

در اینجا به تعدادی از زبان های برنامه نویسی اشاره می کینم که از بیشترین کاربرد در بین زبان های برنامه نویسی برخوردارند:

۱:Java

این زبان برای کسانی که در تلاشند تا برنامه نویسی را یاد بگیرند مناسب است و توسعه دهندگان نیز میتوانند با یادگیری این زبان از برترین  زبان برنامه نویسی بهره مند شوند.

۲:PHP

یک توسعه دهنده وب باید پردازش کننده  هایپرتکست و  یا  PHP را یا بگیرد که به عنوان یکی از زبان های برتر در حوزه برنامه نویسی تلقی میشود

۳:JavaScript

این زبان از کاربردهای فراوانی برخوردار است و می تواند زمینه ارتباطلات متعددی را  برای سایت شما فراهم کند

۴:Python

اگر میخواهید بر یکی از زبان های برنامه نویسی به صورت کامل مسلط شوید ما به شما توصیه میکنیم که  زبان پایتون را یاد بگیرید .

۵:Objective-C

اگر شما یک از  افرادی هستید که به ساخت اپلیکیشن برای iOS علاقه مند هستید به شما توصیه  میکنیم که این زبان رابه صورت موثر و  کامل یاد بگیرید.

۶:Ruby

این زبان برنامه نویسی را میتوان به سادگی یاد گرفت و به عنوان یک زبان بسیار قوی و مشخص محسوب میشود

۷:Perl

این زبان برنامه نویسی نیز در سطح وسیعی به خوبی پذیرفته شده است و ابزارهای مختلفی را برای برطرف کردن موانعی توصیه می کند که بر سر راه سیستم برنامه نویسی قرار گرفته اند

۸:C# و C++. C

شما با یادگیری زبان C می توانید دانش خود را از این زبان خاص و منحصر به  فرد افزایش دهید و البته در شکل گیری نرم افزارهای مختلف نیز نقش دارد .

۹:SQL

وقتی که دیتابیس هایی مانند سرور SQL مایکروسافت را مورد استفاده قرار میدهید باید از زبان های برنامه نویسی SQL و زبان جستجوی استاندارد نیز به خوبی آگاهی داشته باشید .

۱۰:Swift

این زبان به ویژه برای اپلیکیشن های توسعه دهنده محصولات اپل توسعه  پیدا کرده است . البته شما نیز میتواند از آن برای دستگاههای فعال  iOS و MAC اپل نیز استفاده کنید.

منبع  : devsaran.com

مقالات مرتبط :استراتژی های برنامه نویسی

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *