اهمیت شبکه های اجتماعی در سئو

اهمیت شبکه های اجتماعی در سئو

گوگل همیشه به دنبال روش هایی جدید بوده است تا با استفاده  از آنها نتایج دقیق و مرتبطی را در اختیار کاربران قرار دهد و در واقع ارائه داده های بروز و به موقع نیز به عنوان یکی از پیش نیازهای اساسی دراین زمینه تلقی میشود.البته در اینجا باید به این نکته نیز دقت داشته باشید که هیچ پلتفرم واقعی بهتر از شبکه های  اجتماعی نیست و در واقع به شما میگوید که مردم درباره چه چیزهایی صحبت میکنند و چه چیزی در نزد آنها ازمحبوبیت برخوردار است و چه چیزی را نمی پسندند.

البته ما قبلا نیز این نکته  را به شما یادآوری کرده بودیم که وقتی الگوریتم رتبه بندی گوگل را مدنظر قرار میدهید سیگنال های اجتماعی از اهمیت چندانی برخوردار نمی شوند.

320

اهمیت شبکه های اجتماعی در سئو

به عبارت دیگر ,تنها به این دلیل که شما و یا کاربران از تعداد زیادی از فالور برخوردار هستید یا محتوای شما به میزان زیادی در شبکه های اجتماعی به اشتراک  گذاشته شده است  این بدان معنا نیست که این امر باعث میشود تا از رتبه مناسب در رده بندی های گوگل نیز برخوردار شوید .

یکی از موضوعاتی که در سئو از اهمیت بالایی برخوردار است ایجاد محتوا و لینک سازی است در حالیکه شبکه های اجتماعی بیشتر بر ایجاد روابط و  مشارکت مردم متمرکز هستند.اما نکته ای که اغلب مردم فراموش میکنند این است که مورد اخیر منجر به لینک سازی میشود وقتی کسی محتوای شما را به اشتراک میگذارد این امر میتوانند تاثیری قابل توجه را در این بین بر جای بگذارد  .

نکته ای که در اینجا باید به آن توجه کنید این است که شبکه های اجتماعی میتوانند تاثیری مثبت و  مفید را بر دنیای سئو  بر جای بگذارند البته ممکن است این تاثیر ,مستقیم  نباشد ولی با این وجود باز هم میتواند به عنوان مکملی برای تلاش هایی تلقی شود که در زمینه سئو صورت میگیرند.نکته مهم دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که این موضوع که گوگل نتواند به صورت مستقیم چیزی را مشاهده کند به این معنا نیست که این قابلیت در مردم  نیز وجود ندارد.

 در واقع گوگل بر این افراد متکی است و  برای سئو نیز از اهمیت فراوانی برخوردار هستند. البته نوع شبکه ای که باید برای سئو  بر آن متکی باشید به صنعت کاربران شما و نوع محتوایی که آنها ایجاد کرده اند بستگی دارد .

اما لازم است تا فقط تعدادی از کانال های اجتماعی که انتخاب کرده اید را مدیریت کنید و  به صورت کامل بر آنها متمرکز باشید و  آنچه که در اینجا از اهمیت برخوردار است مساله کیفیت است نه کمیت .

منبع :screamingfrog.co.uk

مقالات مرتبط :تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *