اهمیت بک لینک ها در سئو

اهمیت بک لینک ها در سئو

اگر تا به حال درباره سئو مطالعاتی را انجام داده اید حتما درباره بک لینک ها نیز مطالبی را مطالعه کرده اید  . برای کسانی که به تازگی فعالیت خود را در حوزه سئو آغاز کرده اند ممکن است واژه بک لینک به عنوان یک واژه کاملا ناآشنا و جدید تلقی شود .بک لینک ها در حوزه بهینه سازی موتورهای جستجو از اهمیت فراوانی برخوردارند و به عنوان یکی از مولفه های مهم سازنده برای سئوی مطلوب تلقی میشوند.

images (2)

اهمیت بک لینک ها در سئو

بک لینک ها ,لینک هایی هستند که به سمت سایت شما هدایت شده اند.تعداد بک لینک ها میتواند نشان دهنده میزان اهمیت آن سایت باشد .

بک لینک ها برای سئو نیز از اهمیت بالایی برخوردارند زیرا موتورهای جستجو و به ویژه گوگل ,به سایت هایی بیشتر اهمیت می دهندکه تعداد بک لینک های آنها بیشتر باشد  .

وقتی که موتورهای جستجو ,ارتباط سایت با یک کلیدواژه را محاسبه کنند تعداد بک لینک های با کیفیت آن سایت را محاسبه میکنند بنابراین نباید فقط با دریافت تعدادی ازاین بک لینک ها راضی شوید بلکه تعداد آنها نیز از اهیت برخوردار است .اگر این دسته از لینک ها در سایت هایی یافت شوند که از ارتباط کمتری برخوردارند به عنوان لینک های غیر مرتبط تلقی مشوند .

موتورهای جستجو نیز  به دنبال سایت هایی هستند که تعداد زیادی از آن لینک های مرتبط را در اختیار داشته باشند و بیشتر به دنبال لینک  هایی هستند که به صورت طبیعی و با گذشت زمان ساخته شده باشند.

 به همین دلیل است که بک لینک ها در الگوریتم موتورهای جستجو نیز نقش مهمی را ایفا میکنند.یکی دیگر از دلایل داشتن بک لینک های کیفی ,این است که بازدیدکنندگان را تشویق میکند از سایت شما دیدن کنند به این ترتیب مردم نیز باید به راحتی سایت شما را پیدا کنند.

البته بحث های زیادی نیز در مورد لینک های دو طرفه صورت گرفته  است .در آخرین بروزرسانی که در گوگل صورت گرفته است لینک های دو طرفه به عنوان یکی از اهداف آخرین فیلتر موتور جستجو تلقی میشوند.

بسیاری از وب مسترها نیز در مورد معاوظه این دسته از لینک ها به توافق رسیده اند تا به این طریق با استفاده از این دسته از لینکها,رتبه خود را ارتقا دهند .در این معاوظه,یک وب مستر , لینکی را در سایت خود قرار میدهد که به سایت وب مستر دیگر اشاره میکند.

منبع  :webconfs.com

مقالات مرتبط :گوگل چگونه کار می کند؟

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *