استراتژی های مدیریت برند

استراتژی های مدیریت برند

مدیریت برند میتواند سطوح بالای آگاهی و مشارکت و حفظ وفاداری کاربران را امکان پذیر کندکه به ارزش های سازمانی بالا تبدیل میشوند.انوع مختلفی از استراتژی های مدیریت برند وجود دارد که هر کدام از آنها نیز دارای سازمان های موافق و مخالف هستند .برخی از  نمونه های استراتژی های مدیریت برند شامل برندسازی فردی و چندمحصولی و هم زمان هستند.

استراتژی های مدیریت برند

استراتژی های مدیریت برند

در برندسازی مدرن  ,تعدادی از تاکتیک های جدید با هم تلفیق میشود که سازمان نیز باید برای دستیابی به موفقیت از آنها  آگاه باشد.

 در واقع شبکه اجتماعی ,شرکت ها  را قادر میسازد تا به شیوه با معنایی با مشتریان ارتباط برقرار کنند.سازمان ها از طریق فرهنگ سازمانی و  بازار هدف باید تصمیمات تخصصی و استراتژیک آگاهانه ای را در مورد نحوه ساخت یک برند اتخاذ کنند.

مدیریت برند عبارتست از مطالعه وسیع روش های مختلف سازمان ها برای افزایش آگاهی و مشارکت و وفاداری مشتریان. استراتژی های مدیریت برند به صورت مدام در حال تغییر هستند و کانال های مختلف توزیع در بین سازمان ها و مشتریان به سرعت در حال تغییرند. در واقع شبکه های اجتماعی ,فرصت بسیار مناسبی برای مشارکت پرمعنای مشتریان هستند و  برخی از چهارچوب های رایگان مانند یوتیوب نیز امکان توزیع دارایی را بدون هیچ هزینه ای فراهم میکنند.

دلیل مدیریت برند تقریبا ساده است.سازمان ها از طریق خلق روابط پرمعنا با کاربران ,میتوانند مشتریان را حفظ نموده و  نوعی وفاداری را نسبت به برند ایجاد کنند.

منظور از وفاداری نسبت به برند این است که وقتی مشتریان میخواهند برای برطرف کردن نیاز خود در مورد خرید  ,اقدام کنند نوعی برند را به عنوان پیش فرض انتخاب کنند.همه برندها دوست دارند برند مورد انتخاب باشند زیرا  هزینه حفظ مشتریان وفادار همیشه بیشتر از به دست اوردن مشتریان جدید است.

برندسازی فردی معمول برای تدادی از  سازمان های بزرگ مناسب است کالاهای مختلف  را فراهم میکنند. اتراتژی هایی مانند برندسازی چند محصولی نیز این امکان را برای شرکت هایی مانند سامسونگ فراهم میکند تا وفاداری مشتری را نسبت به برند حفظ کنند و آن را افزایش دهند.

منبع:boundless.com

مقالات مرتبط:ترفندهای بازاریابی در شبکه های اجتماعی

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *