استراتژی موفق برای بازاریابی

چگونه یک استراتژی موفق برای بازاریابی ایجاد کنیم؟

بسیاری از کسانی که  یک تجارت را به تازگی راه اندازی کرده اند ممکن است این سوال را مطرح کنند که چه استراتژی بازاریابی برای من مناسب است؟

طبق اطلاعاتی که توسط دانشکده مدیریت هاروارد در این زمینه ارائه شده است کسانی که از کانال های مختلف برای تبلیغات استفاده میکنند نسبت به کسانی که فقط از یک کانال استفاده میکنند از مزایای بیشتری بهره مند میشوند. اما این کار به این سادگی که تصور می کنید نیست .

استراتژی موفق برای بازاریابی

استراتژی موفق برای بازاریابی

کاربران به شکل های مختلفی با کانال های مختلف ,تعامل برقرار میکنند و هر کدام از این کانال ها نیز میتوانند ویژگی های منحصر به فردی را در اختبار رقابت های بازاریابی شما قرار دهند.به این ترتیب شما نیز میتوانید یک استراتژی بازاریابی را ایجاد کنید که کاربران بتوانند به خوبی  با آن تعامل برقرار کنند.

 در اینجا به برخی از عواملی اشاره میکنیم که برای ایجاد یک بازاریابی موفق از اهمیت زیادی برخوردارند:

سئو به عنوان یک عامل کلیدی برای تحریک ترافیک به شمار میرود.جستجوهای پولی و تبلیغات نمایشی نیز به عنوان عناصری تلقی میشوند که به یک میزان از اهمیت برخوردارند و شما نیز میتوانید آنها را به صورت کامل کنترل کنید .

قطعا وقتی که مردم از سایت شما دیدن کنند حتما با مطالبی مواجه میشوند که برایشان از اهمیت برخوردارند. در اینجا است که استراتژی محتوا از اهمیت برخوردار میشود.

شما میتوانید از رسانه های اجتماعی نیز برای جذاب تر کردن برند خود و برای ایجاد اعتماد استفاده کنید.از طرفی میتوانید از قدرت تصاویر برای ساده تر کردن به اشتراک  گذاری برند توسط کابرانتان با دوستانشان استفاده کنید.

نکته مهمی که دراینجا باید به آن توجه داشته باشید این است که یک استراتژی کامل و تمام عیار در هیچ جایی وجود ندارد .ممکن است امروز  نیز بتوانید از فیسبوک برای به نمایش گذاشتن تصاویری از محصولات خود استفاده کنید و فالورهای فراوانی را نیز برای خود جذب کنید.

نکته دیگری که در این بین وجود دارد این است که قطعا باید از شبکه های اجتماعی نیز استفاده کنید اما به نظر میرسد که بهتر است بر پروفایل لینکداین خود متمرکز باشید تا صفحه فیسبوک.

همیشه در این مورد فکر کنید که چه چیزی برای شرکت شما از اهمیت بیشتری برخوردار است و بهتر است .

منبع:blog.retargeter.com

مقالات مرتبط:نکاتی درباره بازاریابی در اینستاگرام

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *