ارتقای سئوی وردپرس

ارتقای سئوی وردپرس

وردپرس به عنوان یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا تلقی میشود به ویژه  زمانی که مبحث سئو مطرح است.ممکن است به نظر برسد که زمانتان را  بیهوده در سئوی وردپرس تلف میکنید  اما در واقع بهینه سازی سایت به شما کمک میکند تا رتبه خود را ارتقا دهید و مشترکین زیادی را به دست آورید  و در نهایت ,یک سایت بهتر را در اختیار داشته باشید.

 اگر از پلاگین دیگر سئو استفاده میکنید لازم است تا از پلاگین های بسیار قوی و یا رایگان استفاده کنید . در واقع وردپرس ,سیستمی است که به خوبی بهینه سازی شده است و این امکان را برای تمام صفحات فراهم میکند تا به خوبی نمایه گذاری شوند. اما در اینجا به نکاتی اشاره شده است که این رویکرد را ساده تر میکنند:

ارتقای سئوی وردپرس

ارتقای سئوی وردپرس

۱٫۱:URLها

اولین چیزی که باید تغییر کند ساختار permalink است . برای یافتن تنظیمات این قسمت میتوانید به Settings → Permalinks مراجع کنید. permalink پیش فرض ,?p=<postid> است اما ما ترجیح میدهیم که از /post-name/ یا/category/post-name/ استفاده کنیم.

بهینه سازی عنوان برای سئو

عنوان و محتوای تگ <title> صفحه به عنوان یکی از مهمترین عوامل برای رده بندی در نتایج جستجو تلقی میشود. این عنوان نه تنها عنوان نوار یا پنجره مرورگر است بلکه اولین سطری است که در نتایج جستجو مشاهده میشودو پس از آن نیز URL و اسنیپت به همراه  توصیفات متا نمایش داده میشوند.

در بسیاری از وبلاگ ها ,موتورهای جستجو ,به واژه های نخست ,اهمیت بیشتری میدهند.بنابراین اگر کلیدواژه ها در نزدیکی عنوان قرار داشته باشند احتمال اینکه از رتبه بهتری برخودار شوید بیشتر است .

افرادی که صفحه نتایج را مشاهده میکنند در ابتدا کلیدواژه های آغازین را میبینند. اگر کلیدواژه های شما در این ابتدا قرار داشته باشند احتمال کلیک کردن بر روی آنها نیز بیشتر است.

شا میتوانید برای کنترل عناوین سئو نیز از پلاگین Yoast SEO استفاده کنید. برای هر کدام از پست ها میتوانید یک چهارچوب عنوان را تهیه کنید و عنوان را در غالب این چهارچوب تنظیم کنید.

منبع:yoast.com

مقالات مرتبط:راهنمای گام به گام سئو

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *