آیا عنوان و برچسب H1 باید کاملا مشابه باشند ؟

آیا عنوان و برچسب H1 باید کاملا مشابه باشند ؟

در هفته های قبل به این نکته اشاره کرده بودیم که عناوین و برچسب های H1 باید کاملا به هم شباهت داشته باشند.اکنون گوگل وب مستر هلپ , این سوال را مطرح کرده است که آیا لازم است عناوین و برچسب های H1کاملا به هم شباهت داشته باشند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که منظور ما ازشباهت, این نیست که این دو باید کاملا یکسان باشند .البته شما ممکن است بخواهید با استفاده از گوگل نیوز ,آنها را به صورت کاملا مشابه به هم نگه دارید اما در جست و جوی عادی گوگل وب ,نزدیک بودن آنها به هم نیز مطلوب است.

ممکن است فردی بخواهد از عناوین کوتاه تر و جامع تر استفاده کند و در عنوان نیز کلیدواژه های بیشتری به کار برده شود به گونه ای که افرادی که در گوگل به دنبال این موضوع هستند بتوانند با جست و جوی این عنوان ,آن را در گوگل پیدا کنند.

 اما اغلب ,عناوینی که در اینجا به کار برده میشوند با برچسب های H1 یکسان هستند.البته این بدان معنا نیست که شباهت صددرصدی دارند.

بنابراین پاسخ نهایی که در اینجا باید بدهیم این است که عناوین و تگ های H1 باید منسجم باشند اما کاملا یکسان نباشند.

تنها نکته مهمی که باید در اینجا به آن دقت داشته باشید این است که چه چیزی برای شما و سایتتان و برای رنکینگ و کاربران از اهمیت بیشتری برخوردار است.در اینجا میتوانیم به دو دلیل برای این امر اشاره کنیم :

۱ : کاربردپذیری :

اگر عناوین و سر تیترها کمابیش به هم شباهت داشته باشندکاربر نیز میتواند به آسانی آن صفحه را شناسایی کند و عنوان مورد نظر را در صفحه نتایج جست و جو پیدا کند.زیرا در نتایج موتور جست و جو از تیتر مطالب به عنوان مولفه اصلی استفاده میشود.

۲:اهمیت کلیدواژه :

واضح است که استفاده از کلیدواژه های مشابه در عنوان و سرتیتر, از اهمیت برخوردار است زیرا یک صفجه ساده ,همیشه باید موضوع را به صورت دقیق تعریف کند و این امر بدان معناست که همیشه دو یا سه کلید واژه اصلی در هر صفحه وجود دارد که باید برای آنها بهینه سازی شود.

منبع : seroundtable.com

مقالات مرتبط : گوگل :سئو ,دلیل اصلی هک سایت ها

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *